Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Diskutēs par IIN paaugstināšanu un progresīvā mājokļa nodokļa ieviešanu

Valdība ar starptautiskajiem aizdevējiem diskutēs par iespējamu iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) paaugstināšanu un progresīva nekustamā īpašuma nodokļa ieviešanu, jo šodienas sarunas ar Starptautiskā Valūtas fonda (SVF) pārstāvjiem tiks turpinātas arī nākamnedēļ.

Šodien pēc koalīciju partiju tikšanās ar SVF pārstāvjiem, politiķi atzina, ka IIN paaugstināšana līdz 25% valdībai ļautu nesamazināt ar nodokļiem neapliekamo minimumu, kā tas patlaban paredzēts nākamā gada valsts budžetā, žurnālistiem sacīja Valdis Dombrovskis (JL).

Tiek uzsvērts, ka sarunas ar aizdevējiem nav ne tuvu noslēgumu fāzei un tās tiks turpinātas arī nākamnedēļ. Arī SVF misijas vadītājs Latvijā Marks Grifits žurnālistiem atzina, ka šīs dienas saruna ir bijusi ļoti produktīva, tomēr tās ar Latviju vēl turpināsies un tiks apspriesti vairāki iespējamie budžeta uzlabojumi.

Grifits tā arī skaidri neatklāja vai starptautiskie aizdevēji atbalsta valdības sagatavoto budžetu, vien uzsverot, ka mērķis ir kopīgās diskusijās sagatavot maksimāli labu budžetu.

Jau ziņots, ka šodien notika paplašinātā koalīcijas partiju tikšanās ar SVF pārstāvjiem par nākamā gada valsts budžeta projektu.

Sēdē tika apspriests un izvērtēts sagatavotais budžeta projekts pirms virzīšanas pieņemšanai galīgajā lasījumā Saeimā.

Kā ziņots, Saeima ārkārtas sēdē ceturtdien akceptēja nākamā gada valsts budžeta projektam un to pavadošo likumprojektu paketei.

Priekšlikumi nākamā gada valsts budžetā jāiesniedz līdz 9.novembrim, bet tā izskatīšana galīgajā lasījumā būs 1.decembrī.

Valsts budžeta 2010.gada ieņēmumi plānoti 3 781 888 682 latu apmērā, bet izdevumi - 4 347 973 488 latu apmērā.

Centrālās valdības budžeta deficīts nākamgad plānots 5,1% no iekšzemes kopprodukta (IKP), bet pašvaldību - apmēram 1,7% no IKP.

Pēc Eiropas Komisijas korekcijām budžeta deficīts varētu palielināties vēl par 1,5%, bet kopējais noteikti nepārsniegs 8,5% no IKP.