Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Budžeta līdzekļu taupīšanai plāno samazināt piemaksas karavīriem

Valsts budžeta līdzekļu taupības nolūkā Aizsardzības ministrija plāno par apmēram piekto daļu samazināt piemaksas karavīriem, bet atsevišķus piemaksu veidus vispār likvidēt.

Šādas izmaiņas paredz grozījumi noteikumos par karavīru dienesta atalgojumu, kurus otrdien plāno skatīt valdība, aģentūra BNS uzzināja Ministru Kabineta Komunikācijas departamentā.

Aizsardzības ministrijas sagatavotais noteikumu projekts paredz par 20% samazināt piemaksas nesprāgušas munīcijas neitralizēšanas un improvizēto spridzināšanas ierīču neitralizēšanas speciālistiem, sapieriem, ūdenslīdējiem, jūras kuģa vai gaisa kuģa glābšanas komandas locekļiem, karavīriem, kuri dienesta pienākumus pilda uz kuģa jūrā, Militārās policijas karavīriem, kuri veic amatpersonu personīgo apsardzi, speciālo uzdevumu vienības karavīriem.

Savukārt svītrotas tiks piemaksas karavīriem, kuri pilda operatīvās darbības, karavīriem, kuri pavada vai pārvadā bīstamas kravas, kuģa apkalpes locekļiem, kuri dienesta pienākumus pilda uz kuģa ostā, instruktoriem, kuri lauka apstākļos apmāca citus karavīrus, kā arī piemaksas karavīriem par specifisku Nacionālajiem bruņotajiem spēkiem īpaši nepieciešamu izglītību un dienestu šai izglītībai nepieciešamā amatā.

Šis nav pirmais samazinājums - jau šovasar karavīru mēnešalgu samazināta par 20%, līdz ar ko, samazinot arī speciālo piemaksu apjomu tiek panākts kopējais atlīdzības samazinājums par 20%, turklāt Aizsardzības ministrija norāda, ka atlīdzības samazinājums ietekmēs Nacionālo bruņoto spēku iespējas rekrutēt jaunus profesionālā dienesta karavīrus, kā arī saglabāt esošos cilvēkresursus.

Nākamajā gadā līdz ar to izdevumi speciālo piemaksu izmaksai 618 profesionālā dienesta karavīriem būs 819 tūkstoši latu.