Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pensionāri tic, ka nākamgad negatīvu izmaiņu pensiju jomā nebūs

Uzticoties Labklājības ministrijas un Saeimas solījumiem, pensionāri cer, ka nākamgad būtiskas izmaiņas viņus neskars, pēc Rīgas reģionālās konferences aģentūru LETA informēja Latvijas Pensionāru federācijas priekšsēdētāja Aina Verze.

Vienīgi visa gada garumā netiks indeksētas pensijas, taču tas pensionārus neuztraucot, jo cenu līmenis šai laikā palielinājies neesot un arī nākamā gada prognozes par to neliecinot.

Kā stāstīja Verze, pensionāri rīkoja šīs konferences, jo viņiem bija radušās bažas par nākotni un par to, vai nākamgad nebūs kādas izmaiņas arī saistībā ar piemaksām pie pensijas.

Grozījumi Pensiju likumā atrodas Saeimā, tie paredz izmaiņas, kas saistītas ar piemaksām pie vecuma pensijas, un «ja tas aizietu budžeta paketē, tad pensionārus varētu piemeklēt nepatikšanas», sacīja Verze.

Tomēr konferences laikā labklājības ministrs Uldis Augulis (ZZS) un Saeimas Sociālo un darba lietu komisijas priekšsēdētāja Aija Barča (TP) solījuši, ka šis likumprojekts kopā ar budžetu izskatīts netiekot.

Verze arī stāstīja, ka vēl joprojām Labklājības ministrija nav mainījusi savu nostāju attiecībā uz pensiju reformu un pensionēšanās vecums paaugstināts tiks tikai no 2016.gada.

23.novembrī Pensionāru federācija rīkos padomes sēdi, uz kuru aicinās Auguli, Barču un arī veselības ministri Baibu Rozentāli (TP), lai iepazīstinātu ar reģionālo konferenču laikā izskatītajiem jautājumiem, pieņemtajām rezolūcijām un apkopojumiem.

Kā ziņots, šodien Rīgas Vidzemes priekšpilsētas izpilddirekcijas nama zālē noslēdzās Pensionāru federācijas rīkoto reģionālo konferenču cikls.

Augulis uzsvēris, ka valsts pensiju un atlīdzību apmēri 2010.gadā pārskatīti netiks.