Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lasīji ziņas? Nē, es atmetu...

Sākšu ar jautājumu: «Cik no jums izlasīja ziņas pirms šīs sadaļas atvēršanas? Bet tā, ka ziņas, nevis tikai virsrakstus.» Šodien aptaujāju daļu paziņas un lielākā daļa atzina, ka ziņas vairs nelasa, jo neko labu tur neraksta, bet sliktā tāpat pietiek. Ziņas cītīgi vēljoprojām lasa divi no aptuveni 30 aptaujātajiem.

Pārējie pārsvarā paskatās virsrakstus «Naudas tam un tam nepietiks», «Tiem un šitiem samazinās atalgojumu», «No Latvijas izbraukuši tik un tik cilvēki» un palūkojas kādas sporta ziņas, kas vēl pārmaiņas pēc paziņo arī ko patīkamu. Līdzīga situācija arī par TV skatīšanos- lielākā daļa aptaujāto arī to tagad skatās mazāk, jo ziņās par maz pozitīvā, bet pārējā laikā, kad varētu ko labu paskatīties, rāda kādu psihi un dzirdi traumējošu «dziedāšanas» vai «princešu» šovu, kuru pamatideja gan nav slikta, bet izpildījums gan pārsvarā briesmīgs.

Kāpēc mums jāskatās uz kādu neprofesionāļu (pārsvarā) bariņu, kas kādu labu dziesmu nobļauj ar fonogrammas palīdzību un tad gaida, kad ciema omes par viņām sabalsos, jo skaidrs ir tas, ka žūrija tāpat neko tur neietekmēs- visiem jāsaliek desmitnieki, lai dusmīgais onkulis pēc tam nesadur auto riepas. Labāk tā vietā parādītu kādu normālu koncerta ierakstu. Bet nu jā- par to nav jābalso un neienāk naudiņas. Un par tiem princešu šoviem arī nav nekā laba, ko pateikt- kāpēc mums jāskatās uz tām bagāto vecāku (man šķiet, ka pārsvarā) blondajām (tas nu tiešām pārliecinoši) meitiņām, kuras sacenšās, kura ātrāk uzkāps kokā un mēģina viena otru ātrāk nogāzt lejā mēslu čupā vai vismaz pasūdzēties, ka viņa pa kluso pīpē, kas nav princeses cienīgi. Protams- princeses cienīgi ir aiz muguras (vai kameras) nomelnot konkurentes, kuras pirms tam nosauc par savām labākamām draudzenem. Tā gan varētu būt, ka labāku draudzeņu šīm intrigantēm nav bijis.

Tiesa gan ne visi šādu šovu dalībnieki ir tik slikti kā viņus mums parāda. Bet tādus nu mums viņus rāda. Labāk tikmēr palasīt kādu grāmatu. Vismaz tām kvalitāte, manuprāt, nav zudusi.

Un tagad ieturēsim klusuma brīdi par labajiem laikiem un ziņām, kas vairs nav mūsu vidū. Tāpēc mans lūgums un novēlējums masu medijiem - atrodiet, lūdzu, pozitīvo un stāstiet par to mums, kaut vai tā ir ziņa par to, ka Jāņonkulim izdevies sataisīt traktoru un palīdzēt kaimiņiem uzart zemi. Būs vairāk pozitīvā - būs lielāka vēlme palasīt arī citas ziņas, kas var nebūt tik patīkamas, bet varbūt pamācošas.