Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Repšes kandidāts Finanšu policijas šefa amatam neesot iebiedēts

23.oktobra valdības sēdē finanšu ministrs Einars Repše (JL) atklāja, ka viņš esot gribējis vadošā amatā Valsts ieņēmumu dienestā iecelt kādu viņa izvēlētu cilvēku. Ministrs ar kandidātu runāja pirms brīvdienām un saņēma nepārprotamu apstiprinājumu, ka viņš piedāvājumu pieņem, vēstī TV3 raidījums «Nekā Personīga».

Finanšu ministrs: «Tik tiešām bija ļoti cienījams un pieredzējis darbinieks – vīrs kā ozols, un ļoti lietišķi runāja par savu nākamo darbu un patiešām mēs pārrunājām arī detaļas – kādiem vajadzētu būt nākamās darbības virzieniem un ka būs grūti un vai viņš tiks galā ... un jā ... tiks galā un visu uzņēmās apzinoties, ka nebūs viegli».

Bet pēc brīvdienām viss mainījās. Cilvēks pazuda un kā apgalvo Repše, viņa kandidāts tika «pamatīgi iebiedēts», pēkšņi pārdomāja un nu baidās pat braukt uz Rīgu.
 
«Liels bija mans pārsteigums, kad pagāja sestdiena un svētdiena un šis puisis vairs nebija ne gatavs strādāt ne no tās reizes redzēts manā kabinetā vai manu padomnieku tuvumā. Pa starpu klīst tādas baumas, ka kādi kolēģi pie viņa ir aizbraukuši ciemos,» norādījis Repše.

«Nekā personīga» kļuvis zināms, ka Repšes noskatītais kandidāts ir Kurzemes nodaļas Finanšu policijas priekšnieks Kaspars Podiņš. Neoficiāli zināms, ka viens no Repšes dotajiem uzdevumiem Podiņam bija atbrīvoties no līdzšinējiem Finanšu policijas priekšnieka vietniekiem. To skaitā arī no Izmeklēšanas daļas priekšnieces Ļubovas Švecovas.

Šajā amatā Kaspars Podiņš strādā jau gandrīz astoto gadu. Papildus tam Podiņš no pagājušā līdz šī gada martam piestrādāja Labklājības ministrijā par valsts sekretāra Ringolda Beinaroviča ārštata padomnieku. Saņemot 500 latu algu viņš konsultēja ministriju par nelikumībām nodarbinātības jautājumos, to skaitā dažādu pabalstu izkrāpšanu.

No sarunas kameras priekšā viņš atteicās. Podiņš neskaitāmas reizes atkārtoja, ka lēmumu pieņēmis pats un neviens viņu nav iespaidojis. Plašāk notikušo stāstīt viņš nevēlējās.
Jautāts, kādi bija apsvērumi, kāpēc viņš pārdomājis, Podiņš norādīja: «Es šo lēmumu pieņemu. Tas bija mans privāts lēmums. Es viņu tādu pieņēmu». Viņš tāpat norādījis, ka arī nekādu «ciemiņu nav bijis».

Jautāts, vai finanšu ministrs izplata nepatiesu informāciju, podiņš sacīja, ka to nekomentēs. «Es nekomentēšu šo situāciju... nekomentēšu šo situāciju. Nevajag to jautājumu stādīt tādā plāksnē,» raidījumam sacīja Podiņš.

Par viņa iebiedēšanu šobrīd runā tikai Repše. Kuldīgas finanšu policista telefona zvanu ar atteikšanos no Repšes piedāvājuma saņēma finanšu ministra palīdze Baiba Fromane. «Nekā personīga» viņa apstiprina, ka par draudiem sarunas laikā neesot runāts.
 
Neoficiāli zināms, ka Repšem esot atstāstīta šāda notikušā versija – uz Kuldīgu liktenīgajās brīvdienās iespējams devies kāds no Finanšu policijas priekšnieka vietniekiem, kuram pēc Podiņa iecelšanas draudētu atlaišana un Podiņu no drosmīgā soļa spējis atrunāt. Vietnieki iebiedēšanas faktu noliedz.

Pēc šī starpgadījuma priekšniecība Finanšu policijā tomēr mainījās. No pirmdienas amatā iecelts līdzšinējais Dzintara Jakāna vietnieks Kaspars Čerņeckis. Tomēr Finanšu policijas vadītāja krēslu viņa priekšgājējs Jānis Kalugins juridiski joprojām nav atstājis. Lai arī ministrija vēstīja, ka viņš pārcelts citā darbā, zināms, ka viņš tajā brīdī bija slims un par savu atstādināšanas likumību sola tiesāties.