Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ēlertes loma partiju apvienībā līdz galam nav zināma

Pagaidām vēl nav skaidri zināms, kāda būs Sarmītes Ēlertes loma partijas «Jaunais laiks», «Pilsoniskā savienība» un «Sabiedrība citai politikai» apvienībā. Iespējams, viņa varētu uzņemties organizēt priekšvēlēšanu aģitācijas būtiskāko sastāvdaļu — partiju apvienības atbalstītāju mobilizēšanu darbam ar sabiedrību, pirmdien vēsta «Neatkarīgā».

Pagaidām Ēlerte kopā ar savām uzticības personām organizē ar partijām tieši nesaistītus cilvēkus triju partiju kadru instruktāžai un politiskās apvienības popularizēšanai.

Savukārt jau nākamgad Ēlerte varētu mēģināt organizēt ārpus partijām stāvošu ļaužu un organizāciju kopu, kas, visdrīzāk, tiktu nosaukta par «Tautas kustību» jeb pat «Tautas fronti 2». Tās uzdevums būtu nākamā gada 4. maijā, Neatkarības deklarācijas pieņemšanas 20. gadadienā, vai pirms tam pieteikt sevi sabiedrībai un aicināt Saeimas vēlēšanās balsot par triju partiju apvienību. Kopa formāli nebūtu saistīta ne ar vienu no partijām, kas ļautu neierobežoti izvērst priekšvēlēšanu kampaņu un saņemt finansējumu no juridiskām personām un ārzemēm, tas ir, nodarboties ar to, kas liegts politiskām partijām.

Laikraksts noskaidrojis, ka darbs pagaidām notiekot divos līmeņos. Pirmkārt, Ēlerte atlasa personas, kurām jākļūst par autoritātēm ieplānotajai personu un organizāciju kopai; otrkārt, viņa strādā ar triju partiju vadības pārstāvjiem, kuri regulāri tiek aicināti uz tā dēvētajām Meierovica sarunām. Pēc laikraksta aptaujāto cilvēku stāstītā, sarunas notiek Ēlertes dzīvoklī Zigfrīda Annas Meierovica bulvārī, no kurienes acīmredzot cēlies sarunu nosaukums.

Runājot par Ēlertes lomu partiju apvienošanā un līderu izglītošanā, «Sabiedrības citai politikai» vadītājs Aigars Štokenbergs apgalvoja, ka pirmās idejas par partiju apvienošanos radušās šā gada vasarā. Tiekoties ar Ēlerti, Štokenbergs vaicājis, vai viņa vēlas dibināt jaunu partiju. Sarunu gaitā izkristalizējies, ka lietderīgāk ir veidot apvienību no esošām partijām, nevis tērēt spēkus jau tā krietnās Latvijas partiju saimes vairošanai. Savukārt «Jaunā laika» pārstāvis Edgars Jaunups, runājot par Sarmītes Ēlertes lomu un mandātu, skaidroja: «Viņa ir kā sabiedrotais, kura domas sakrīt ar mūsu politiķu domām. Viņa mums palīdz paplašināt kontaktus ar sabiedrību, ar nevalstisko sektoru. Viņai mandāts nav vajadzīgs. Mēs strādājam kopā.»