Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Baštiks budžetu dēvē par iznīcinošu. LPP/LC iesniedz 77 priekšlikumus

Saeimas LPP/LC frakcija iesniegusi 77 priekšlikumus 2010. gada valsts budžeta projektam. Lielākajā daļā priekšlikumu LPP/LC ierosina veikt izmaiņas sagatavotajā budžeta likumprojektā un to pavadošajos dokumentos, kas uzlabotu ģimeņu ar bērniem situāciju vai vismaz to nepasliktinātu, portālam «Apollo» pavēstīja LPP/LC pārstāvis Edgars Vaikulis.

«Valdības sagatavotais budžets ir iznīcinošs ģimenēm ar bērniem. Kamēr tiek tikai diskutēts par progresīvā ienākuma nodokļa ieviešanu, valdošā koalīcija faktiski ierosina jau ieviest progresīvo nodokli ģimenēm ar bērniem, jo, samazinot nodokļu atvieglojumu par apgādībā esošām personām, ģimenēm no nākamā gada ienākumiem valdība bija ieplānojusi atņemt gandrīz deviņus latus mēnesī par katru bērnu. Savukārt valdības «pretimnākšana» daudzbērnu ģimenēm izpaudusies kā tikai septiņu latu atņemšana par katru bērnu mēnesī,» uzsver LPP/LC Saeimas frakcijas deputāts Ainars Baštiks.

LPP/LC frakcija iesniegusi priekšlikumus nesamazināt neapliekamo minimumu par apgādībā esošām personām.

Tāpat iesniegts ierosinājums Uzturlīdzekļu garantiju fondam piešķirt papildu finansējumu 4,5 miljonus latu, lai nodrošinātu uzturlīdzekļu izmaksu esošajā apmērā. Valsts izmaksātos uzturlīdzekļus regresa kārtībā pēc tam var piedzīt no alimentu nemaksātāja. LPP/LC uzskata, ka tādā veidā tiks pasargātas pašvaldības no neizbēgama GMI pabalstu izmaksu pieauguma, kuru vairs nevarēs atgūt.

LPP/LC arī ierosina izslēgt no likumprojektu paketes priekšlikumus, kas vērsti uz valsts izmaksājamo pabalstu ierobežojumiem. LPP/LC uzskata, ka šādi valdības ierosinājumi grauj ticību valstij un motivē cilvēkus izvairīties no godīgas nodokļu nomaksas, jo valsts sociālās garantijas tāpat nebūtu iespējams saņemt atbilstoši samaksātajiem nodokļiem.

Frakcija iesniegusi priekšlikumu arī par dotācijas palielināšanu brīvpusdienām 1. klases skolēniem, finansējuma palielināšanu mācību grāmatu iegādei.

Daudzi frakcijas priekšlikumi paredz nodokļu iekasēšanas un administrēšanas uzlabošanu, tostarp izmaiņas nekustamā īpašuma nodokļa likumā, jaunā «automašīnu nodokļa» neieviešanu, papildu līdzekļu piešķiršanu Nodarbinātības Valsts aģentūrai. Virknē priekšlikumu ierosināts veikt budžeta izdevumu pārdali, izdevumu samazināšanu vai ieņēmumu palielināšanu, piemēram, papildu finansējumu piešķirot sabiedriskajam transportam un valsts autoceļu remontam un uzturēšanai, Latvijas Banku iekļaujot vienotā valsts un pašvaldību iestāžu amatpersonu atalgojuma sistēmā.