Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vai astoņus gadus Latvijas valsti vadījis šamanis? [+30 Ls]

Rakstot šo rakstu, es apzinos, ka daudziem tas varētu nepatikt un varētu izraisīt negatīvas emocijas. Vēlos izteikt savu personīgo viedokli, un būšu tikai priecīga, ja tas sakritīs ar vēl kāda lasītāja viedokli. Savulaik ekspremjers Aigars Kalvītis apgalvoja kādu Bībeles patiesību, ka pēc septiņiem treknajiem bagātību gadiem sekos tikpat nabadzības jeb liesie gadi. Nu laikam jau var teikt: Kalvīša kunga prognozes piepildās.

Kas vadīja valsti visos pēdējos «treknajos» gados? Vai tiešām šamanis? Cik daudz mēs zinām par bijušo Valsts prezidenti Vairu Vīķi-Freibergu? Vīķes-Freibergas biogrāfijā varam izlasīt, ka viņa ieguvusi zinātņu doktores grādu psiholoģijā, bijusi profesore Monreālas universitātē Kanādā, kur veica pētījumus psihofarmakoloģijā, psiholingvistikā, zinātnes teorijā un citās jomās. Veikusi plašus pētījumus par latviešu folkloru un kopā ar vīru Imantu Freibergu izveidojusi apjomīgu latvju dainu datu bāzi. Publicējusi vairākas grāmatas, kuras tulkotas arī citu tautu valodās, nolasījusi vairāk nekā 250 runu un referātu. Viņa arī vairāku universitāšu goda doktore un locekle. Saņēmusi daudzu organizāciju balvas, godalgas un stipendijas. Triju Zvaigžņu ordeņa virsniece (1995).

Studenšu korporācijas «Spīdola» filistre. 1999. gadā tiek ievēlēta par Latvijas Valsts prezidenti. Vārdu sakot — gudra un šarmanta valsts vadītāja. Bet ir viena lieta, ko liela sabiedrības daļa nezina par bijušo Valsts prezidenti. Teikšu — pat ļoti svarīga lieta…

Kādā intervijā Vaira Vīķe-Freiberga atklāj, ka visus šos gadus bijusi iesaistīta Rozes Krusta Ordenī, arī viņas vīrs un meita Indra. «Es jutos, ka Dievs vai nu ir miris, vai mani pametis,» viņa saka. Tā nu šo divu vilšanos dēļ viņa sāk savas dzīves lielos meklējumus, kuri noved viņu pie ezoteriskām, okultām mācībām. Vaira Vīķe-Freiberga arī atzīst, ka organizācijai devusi klusēšanas un slepenības zvērestu. Šis fakts man liekas ļoti dīvains, jo liek aizdomāties par kādām nelegālām darbībām, rituāliem, noslēpumiem. «Tā visu savu pieauguša cilvēka mūžu paralēli zinātniskajai darbībai esmu bijusi mistiķe — cilvēks, kas piekopj misticismu nevis kā intelektuālu novirzi, bet kā praksi, kura orientēta uz apziņas stāvokļa trenēšanu, vingrināšanu. Kādu laiku esmu bijusi iesaistīta Martīnistu Ordenī, vēlāk mācījos sahadža jogu.» Vēl viņa atzīst, ka mistiskajās tradīcijās uzskata sevi par mācekli, kuram gan neesot tiesību darboties kā skolotājam. Bijusī prezidente atklāj, ka pirms vairākiem gadiem smagi saslimusi, viņu mocījušas smagas un ilgstošas sāpes. «Un tad ar mani notika kaut kas tāds, ko īsos vārdos varētu raksturot kā šamanisku iniciāciju. Daudzām tautām šamaņi tiek iniciēti caur ciešanām, un, tā kā es pārdzīvoju stipras ilgstošas sāpes, ar mani notika kaut kas līdzīgs. Ilgākais, ko es pati esmu piedzīvojusi, bijusi vesela nedēļa radikāli augstākā apziņas stāvoklī. Turklāt toreiz šis pārdzīvojums nāca, kā daudzu tautu tradīcijās tas notiek ar šamaņiem. Gala iznākums gan bija brīnišķīgs — es veselu nedēļu spēju klausīties simfonisko mūziku ne tikai ar ausīm, bet ar visu ķermeni.»

Kas ir šamanis? Šamanis — tradicionālo animisma (mācība par dvēseles kā bezpersonisku dzīvības pirmsākumu) kulta kalpotājs, kura ietekmes spēks ir tieši atkarīgs no viņa spējām transa stāvoklī stāties sakaros ar gariem. Šamaņi šādu kultu rituālos ir starpnieki starp cilvēku un garu pasauli. Man rodas jautājums — vai tiešām visus šos gadus pa valdības kuluāriem  uzdarbojies vārda vistiešākajā nozīmē — šamanis/-e? Un mēs brīnāmies un neizpratnē plecus raustām, kas notiek Latvijā? Mēs piedzīvojam sekas tam, ka eksprezidente ar šamaniskām izdarībām noveda Latviju šausmu un briesmu ielejā.

P.S. Atvainojos, ja ar savu viedokli kādu esmu aizskārusi personiski!

* Šā raksta autors saņems Ls 30, jo iesūtīto ziņu ievietojām starp portāla galvenajām ziņām.