Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Tēvzemieši» rosina pelnīt uz dārgo īpašumu turētāju rēķina

Apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) Saeimas frakcija iesniegusi vairākus priekšlikumus 2010. gada valsts budžeta projektā un pavadošajos likumprojektos to izskatīšanai 2. lasījumā. Priekšlikumi vērsti uz to, lai nepalielinātu nodokļu slogu mazturīgajiem iedzīvotājiem, bet tas vairāk gultos uz dārgo nekustamo īpašumu turētājiem un lielajiem ārvalstu uzņēmumiem, kas savulaik aktīvi piedalījās ekonomikas «karsēšanā» un «cenu burbuļa» veidošanā.

Tā portālam «Apollo» pavēstīja TB/LNNK preses sekretārs Rolands Pētersons.

TB/LNNK priekšlikumi grozījumiem likumā «Par nekustamā īpašuma nodokli» Ministru kabineta apstiprinātās vienotās 1% likmes vietā piedāvā ieviest progresīvu nekustamā īpašuma nodokļa likmi par apdzīvojamo platību, vadoties no mājas vai dzīvokļa vērtības. Proti, ja mājokļa kadastrālā vērtība ir mazāka par 5000 latu, tad likme ir nulle; ja mājokļa kadastrālā vērtība ir 5000 līdz 10 000 latu — likme ir pieci lati gadā; ja mājokļa kadastrālā vērtība ir 10 000 līdz 25 000 latu — tad likme ir pieci lati gadā plus 0,2% no kadastrālās vērtības gadā par vērtību virs 10 000 latu gadā.

Savukārt nosacīti dārgajiem īpašumiem, kuru kadastrālā vērtība ir no 25 000 līdz 50 000 latu, nodokļa slogu veidotu pieci lati gadā plus 0,4% gadā par vērtību virs 25 000 latu, bet par 50 000 latu dārgākiem īpašumiem — pieci lati plus 0,6% gadā par vērtību virs 50 000 latu.

Īstenojot šo TB/LNNK priekšlikumu, lielākajai daļai Latvijas iedzīvotāju nekustamā īpašuma nodokļa likme par apdzīvojamo platību būtu līdz 25 latiem gadā.

TB/LNNK frakcija iesniegusi arī grozījumus likumā «Par uzņēmumu ienākuma nodokli», kas paredz uzņēmumu peļņu virs pieciem miljoniem latu gadā aplikt ar 25% uzņēmumu ienākuma nodokļa likmi parastās 15% likmes vietā.

«Tēvzemieši» iesnieguši arī priekšlikumus pašam 2010. gada budžeta projektam, kas paredz valsts dotāciju nacionāli patriotiskajām organizācijām — 4400 latu Latvijas Politiski represēto biedrībai, 6000 latu — Latvijas Nacionālo partizānu apvienībai un 6000 latu — Latvijas Nacionālo karavīru biedrībai.