Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Farmaceiti Rīgā sāk lietot sejas maskas

Farmaceiti pirmdien pircējus apkalpo, uzvilkuši sejas maskas, novēroja aģentūra LETA kādā Rīgas centra aptiekā.

Kā ziņots, baidoties saslimt ar jauno A(H1N1) gripas vīrusu, Latvijas aptiekās pastiprināti tiek izpirkti pretgripas medikamenti. Arī iedzīvotāji vēlas iegādāties sejas maskas, bet farmaceitiem nākas sniegt konsultācijas par iespējām pasargāt sevi no saslimšanas ar vīrusu. Aptiekās notiekošo var raksturot kā «zināmu paniku», biznesa informācijas portālam «Nozare.lv» iepriekš apstiprināja Latvijas aptiekās.

Kā ziņots, šorīt Paula Stradiņa Klīniskajā universitātes slimnīcā mirusi sieviete, kura bija slima ar A(H1N1) gripu. Šis ir pirmais gadījums Latvijā, kad miris ar jauno gripu inficēts cilvēks. Minētā sieviete ar jaunās gripas A(H1N1) vīrusa komplikācijām slimnīcā tika ievietota pagājušajā nedēļā, un jau sākotnēji viņas veselības stāvokli ārsti raksturoja kā smagu. Slimnīcā viņa nonāca pēc tam, kad bija devusies ekskursijā uz Kaļiņingradas apgabalu ap 22.oktobri un pēc tam vēl nedēļu ārstējusies mājās.

Jau ziņots, ka panikā par tā dēvētās cūku gripas uzliesmojumu pirms aptuveni nedēļas Ukrainas aptiekās masveidā tika izpirktas sejas maskas un pretgripas medikamenti.

Ukrainas iedzīvotāji arī sūdzējās, ka, reaģējot uz lielo pieprasījumu, aptiekas pacēla cenas pretgripas medikamentiem un sejas maskām, liekot Ukrainas valdībai izdot rīkojumu, kurā noteikti šo produktu cenu griesti.