Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī TP iesniedz priekšlikumus nākamā gada budžetam

Strādājot pie likuma «Par valsts budžetu 2010. gadam» Tautas partijas (TP) Saeimas frakcijas deputāti pirmdien iesnieguši savus priekšlikumus likuma 2. lasījumam.

TP vienmēr bijis svarīgi, lai pašvaldības varētu sniegt visus iedzīvotājiem nepieciešamos pakalpojumus. Tāpēc virkne priekšlikumu iesniegti, lai atvieglotu iespējas pašvaldībām sniegt likumā paredzētās funkcijas, portālam «Apollo» paziņoja TP pārstāve Sarmīte Kolāte.

«Mēs uzskatām par nepieņemamu Finanšu ministrijas nostāju, atsakoties pašvaldībām garantēt ieņēmumus no iedzīvotāju ienākuma nodokļa pilnā apmērā, tāpēc deputāti ir sagatavojuši priekšlikumus, kas liek atgriezties pie līdz šim īstenotās prakses, garantējot pašvaldībai budžetā paredzētos ienākumus. Frakcijas priekšlikums arī paredz, ka, ja ieņēmumi no iedzīvotāju ienākuma nodokļa nebūs tik lieli kā prognozēts, Valsts kasei atļaus kompensēt trūkstošo summu no valsts pamatbudžeta,» norāda TP.

Deputāts Vents Armands Krauklis iesniedzis priekšlikumu, kas paredz pārdalīt autoceļiem piešķiramo dotāciju par labu pašvaldībām kā tas paredzēts arī valdības deklarācijā.

Savukārt deputāts Māris Ārbergs sagatavojis priekšlikumu, kas ļautu pašvaldībām aizņemtiem finansējumu, lai varētu pabeigt iesāktos infrastruktūras objektus. Tāpēc deputāts rosina palielināt valsts garantētā aizņēmuma kopējo palielinājumu līdz 10 miljoniem latu.

«Esam gandarīti, ka strādājot pie budžeta, ir izdevies koalīcijas partnerus pārliecināt, ka kultūras jomai nav pieļaujams tik liels samazinājums, kā sākotnēji bija plānots. Taču valsts atbalsts kultūrai vēl joprojām ir ārkārtīgi mazs. Tāpēc frakcija sagatavojusi priekšlikumu, kas paredz par 300 000 latu samazināt finansējumu Valsts kancelejai, likvidējot funkciju dublēšanos ar Tieslietu ministriju. Ietaupītos līdzekļus frakcija rosina novirzīt Skolu jaunatnes Dziesmu un deju svētku organizēšanai. Viens no priekšlikumiem arī paredz par 300 000 latiem palielināt dotāciju Valsts Kultūrkapitāla fondam, samazinot finansējumu Tiesībsarga birojam.

Frakcija iesniegusi virkni priekšlikumu, kas šajos ekonomiskajos apstākļos palīdz sociāli maz aizsargātākajām sabiedrības grupām, jo īpaši – ģimenēm ar bērniem.

„TP uzskata, ka valdības vēlme samazināt ar nodokļiem neapliekamo minimumu par apgādībā esošajām personām ir sociāli netaisnīga, un no tās būtu jāatsakās. Lai saglabātu nemainīgi budžeta ienākumu daļu, deputāti rosina atgriezties pie iepriekšējās iedzīvotāju ienākuma nodokļa likmes. Priekšlikums paredz, ka iedzīvotāju ienākuma nodokļa maksātāja mēneša neapliekamais minimums ir 35 lati un iedzīvotāju ienākuma nodokļa atvieglojums par apgādībā esošu personu – 63 lati mēnesī.»

Divi no frakcijas priekšlikumiem paredz palielināt valsts dotāciju Latvijas Radio un Latvijas Televīzijas darbības nodrošināšanai.

Frakcija arī uzskata, ka nav nepieciešams vēl vairāk palielināt finanšu ministra pilnvaras kā to paredz valdības sagatavotie «Grozījumi likumā par budžeta un finanšu vadību» un līdz šim veiktās izmaiņas ir pietiekamas, lai ministrs operatīvi varētu pieņemt lēmumus. Tāpēc deputāti sagatavojuši atbilstošus priekšlikumus.

Lai nepieļautu izņēmumus vienotajā atalgojuma sistēmā, frakcija iesniegusi priekšlikumu likumprojektā «Par vienotu valsts un pašvaldību institūciju amatpersonu un darbinieku atlīdzības sistēmu», kas paredz, ka likums attiecās ne tikai uz projektā jau minētajām valsts un pašvaldību institūcijām, bet arī Latvijas Banku, Korupcijas novēršanas un apkarošanas biroju un Finanšu un kapitāla tirgus komisiju.