Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Arī Šlesers gatavs sēsties premjera krēslā

Partijas LPP/LC līdzpriekšsēdētājs Ainārs Šlesers pirmdien apstiprināja, ka piekritis kandidēt par partijas priekšsēdētāju, un apzinās, ka partijas vadītājs ir arī premjera amata kandidāts.

Laikraksts «Diena» otrdien vēsta, ka Šlesers informējis valdi par saviem nosacījumiem, proti, tādā gadījumā viņš kongresā nominēs visus kandidātus valdei, un tie būšot tikai cilvēki, kas guvuši vēlētāju uzticību Saeimas vai pašvaldību vēlēšanās.

Viņaprāt, valdē būs liels reģionu pārstāvju īpatsvars, norāda laikraksts.

Jau ziņots, ka par LPP/LC valdes priekšsēdētāju 14. novembrī gaidāmajā kongresā, visticamāk, ievēlēs partijas košāko līderi — Rīgas vicemēru Aināru Šleseru.

Partijas preses sekretārs Edgars Vaikulis iepriekš aģentūrai BNS paskaidroja: partijas statūti paredz, ka divus gadus pēc Latvijas Pirmās partijas un «Latvijas ceļa» apvienošanās partijai jāievēl viens priekšsēdētājs līdzšinējo divu vadītāju vietā.

Lai gan partijas nodaļas izvirzījušas divus kandidātus uz LPP/LC priekšsēdētāja amatu — Šleseru un Saeimas frakcijas vadītāju Andri Bērziņu —, pārliecinoši lielākais atbalsts ir Šleseram, kuru izvirzījušas visas nodaļas, tāpēc paredzams, ka 14. novembrī gaidāmajā kongresā partijas grožus savās rokās ņems pašreizējais Rīgas vicemērs.

Nerakstīts likums partijā ir arī tas, ka partijas līderis ir arī premjera amata kandidāts.

Savukārt Bērziņš, kuru izvirzījušas vien pāris nodaļu, aģentūrai BNS apliecināja, ka, visticamāk, uz partijas vadītāja krēslu nekandidēs, bet Šleseru uzskata par ļoti labu kandidātu.

«Šlesers ir cilvēks, kurš parādījis, ka viņam ir tīkama politika. Es domāju, ka viņš no saviem puniem ir mācījies un ir ļoti labs kandidāts,» teica Bērziņš.

Vēl kongresā plānots pārvēlēt partijas valdi, locekļu skaitu samazinot līdz 15 cilvēkiem līdzšinējo 28 vietā. Valdes sastāvs jāsamazina tik krasi, jo LPP/LC ir vienota partija un tajā vairs nav vajadzīgi kandidāti no abām iepriekš apvienību veidojošajām partijām.

Pašlaik uz valdes locekļu amata vietām pretendē 40 cilvēku, tostarp ekspremjers un pašreizējais partijas līdzpriekšsēdētājs Ivars Godmanis.

Vaikulis arī piebilda, ka iepriekšējā valdes sēdē Šlesers biedrus iepazīstinājis ar saviem principiem, kādam jābūt valdes sastāvam.