Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Varētu gatavot jaunu vienotā atalgojuma likumu

Finanšu ministrijas sagatavotais un Ministru kabinetā apstiprinātais likumprojekts par vienotā atalgojuma sistēmu valsts un pašvaldības institūcijās Saeimā izpelnījies asu kritiku gan par juridiskām niansēm, gan atalgojuma noteikšanas principiem.

Parlamentā spriež, vai likumu vajadzētu pārrakstīt no jauna, ziņo laikraksts «Neatkarīgā».

«Valsts uzņēmumi: vienotā atalgojuma sistēma — absurds».

Ja ideja gatavot jaunu, kvalitatīvāku likumu gūs arī premjera un finanšu ministra atbalstu, valdības piedāvāto projektu šīs ceturtdienas Saeimas plenārsēdē varētu izņemt no valsts budžeta pavadošo likumprojektu paketes.

«Pret valdības piedāvājumu ir ļoti daudz iebildumu, kas nav par pašu budžetu, bet gan juridiskām lietām. Saeimas Juridiskais birojs saskaitījis, ka būtu vajadzīgi vairāk nekā 100 labojumi,» laikrakstam sacīja Valsts pārvaldes un pašvaldības komisijas priekšsēdētājs Oskars Spurdziņš. Tāpēc radies priekšlikums pagarināt šā gada likumu, kas nosaka atalgojumu arī uz nākamo gadu, to iekļaut budžeta paketē, bet šo — valdības piedāvāto — no budžeta izņemt. «Ja atbalsta šādam variantam nebūs, paliks valdības piedāvājums, bet būs jāveic ļoti daudz labojumu. Ja piekritīs, mums būtu laiks vismaz pusgadu ar šo likumu nopietni strādāt,» atzinis Spurdziņš.

Neatkarīgi no tā, vai likums tiks rakstīts no jauna vai labots esošais, neraugoties uz ilgajām diskusijām valdībā, arī Saeimā paredzamas karstas debates par vairāku amata kategoriju iekļaušanu vienotajā sistēmā.

Vienotā atalgojuma sistēma paredz, ka augstākā alga valsts sektorā, kurai būs pakārtotas visas pārējās valsts un pašvaldību iestādēs strādājošo algas, būs premjera alga jeb 1908 lati.

Likumprojekts tāpat paredz ministriju centrālajam aparātam samazināt mēnešalgu diapazonu — starpību starp minimālo un maksimālo algu katrai attiecīgās algu grupas kvalifikācijas pakāpei.