Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SC rosina NĪN nepiemērot mazajiem mājokļiem

Partijas «Saskaņas centrs» (SC) Saeimas frakcijas deputāts Igors Pimenovs iesniedzis savus izstrādātos labojumus likumam «Par nekustamā īpašuma nodokli», rosinot ar šo nodokli neaplikt mazos mājokļus.

Partijā portālu «Apollo» informēja: Pimenova iesniegtie labojumi paredz, ka individuālās dzīvojamās mājas, kuru platība nepārsniedz 250 kvadrātmetru un tās netiek izmantotas saimnieciskiem mērķiem, kā arī dzīvokļi, kas ir mazāki par 150 kvadrātmetriem, tiek atbrīvoti no nekustamā īpašuma nodokļa (NĪN).

Deputāts arī ierosina ieviest diferencētas NĪN likmes, kas stimulētu uzņēmējdarbības attīstību.

«Pēc būtības tas ir dzīvojamās platības progresīvais nodoklis. SC ierosina atbrīvot no nodokļa nomaksas nelielu māju un nelielu dzīvokļu īpašniekus, kuri šīs platības izmanto tikai dzīvošanai, neveicot tur nekādu ekonomisku darbību,» skaidro Pimenovs.

Partija uzskata, ka šāda nodokļa ieviešana būtu tikai taisnīga, jo pašlaik daudzām ģimenēm ir lielas problēmas ar komunālo rēķinu apmaksu un jauna nodokļa ieviešana tikai pasliktinātu viņu stāvokli.

Tajā pašā laikā dzīvojamās mājas, kas lielākas par 250 kvadrātmetriem, un dzīvokļi, kuru platība pārsniedz 150 kvadrātmetrus, jāapliek ar NĪN 1% apmērā no to kadastrālās vērtības. Tas ir loģiski — mājas un dzīvokļus ar tik lielu platību sev var atļauties tikai ļoti turīgi cilvēki.