Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Spēlmaņu nakts» balvu «Par mūža ieguldījumu» iegūst Ilmārs Blumbergs

Pirmdien, 9. novembrī, par šā gada «Spēlmaņu nakts» balvas «Par mūža ieguldījumu skatuves mākslā» ieguvēju tika nosaukts scenogrāfs un mākslinieks Ilmārs Blumbergs, savukārt «Teātra zelta fondā» uzņemti trīs dalībnieki — Uldis Dumpis, Astrīda Vecvagare un Ļubova Beļikova.

Ik gadu «Spēlmaņu nakts» ietvaros tiek pasniegta balva «Par mūža ieguldījumu skatuves mākslā». «Mums ir patiess lepnums, ka jau 16 gadu pēc kārtas varam godināt kādu ļoti īpašu cilvēku un pasniegt viņam balvu par mūža ieguldījumu skatuves mākslā. Žūrijai šis nav viegls lēmums, jo ar prieku varu teikt, ka skatuves mākslinieku, kuri pelnījuši šo nomināciju, Latvijā ir daudz un viņu panākumi ilgu gadu garumā runā paši par sevi,» sacīja Teātra darbinieku savienības valdes priekšsēdētāja Daiga Šiliņa-Gaismiņa.

Balvu par «Par mūža ieguldījumu skatuves mākslā» šogad ieguvis Ilmārs Blumbergs, kurš bijis Dailes teātra scenogrāfs (1969–1985) un galvenais mākslinieks (1976–1985), savukārt kopš 1962. gada viņš regulāri piedalījies izstādēs visā pasaulē, saņēmis daudzas Latvijas un starptautiskas godalgas, tostarp scenogrāfijas jomā — pirmo prēmiju Baltijas republiku scenogrāfijas triennālēs (1977, 1980, 1985), Latvijas Mākslinieku savienības «Gada mākslinieka» zelta medaļu par scenogrāfiju un kostīmiem operai «Aīda» (1998), Prāgas «Kvadriennāles 2003» sudraba medaļu par scenogrāfiju un kostīmiem Mocarta operas «Burvju flauta» iestudējumam.

Ilmārs Blumbergs sadarbojies arī ar Latvijas Jaunatnes teātri, Valmieras Drāmas teātri, kopumā veidojot scenogrāfiju vairāk nekā 50 iestudējumiem dažādos Latvijas teātros, no kuriem nozīmīgākie ir: «Brands» (Dailes teātris, 1977), «Pērs Gints» (Jaunatnes teātris, 1980), «Jāzeps un viņa brāļi» (Dailes teātris, 1981), «Pilna Māras istabiņa» (Dailes teātris, 1982), kā arī ar Latvijas Nacionālo operu, veidojot skatuves vizuālo ietērpu izrādei «Aīda», «Burvju flauta» un «Valkīra».

Pirms trim gadiem Teātra darbinieku savienības un «Ģimenes aptieku» dibinātajā «Teātra zelta fondā» šogad svinīgi uzņemti trīs skatuves mākslinieki: Latvijas Nacionālā teātra aktieris Uldis Dumpis, Jaunatnes teātra aktrise Astrīda Vecvagare un Operetes soliste Ļubova Beļikova. Viņi pievienosies 11 citiem teātru māksliniekiem, kuri uzņemti «Teātra zelta fondā» iepriekšējos gados.

«Mums ir patiess prieks, ka varam arī šajā gadā godināt «Teātra zelta fonda» dalībniekus un uzņemt tajā vēl trīs skatuves māksliniekus, kuru vārdi ar zelta burtiem ierakstīti Latvijas teātra vēsturē. Šie cilvēki ar savu darbu un neatlaidību pierādījuši ikvienam, ka māksla spēj sniegt gandarījumu jebkuros laikos,» uzskata «Ģimenes aptieku» direktors Ilgvars Ķipēns.

www.spelmanunakts.lv

«Papildu profesionālajam žūrijas vērtējumam svarīgs ir arī skatītāju balsojums par mīļāko aktrisi, aktieri vai izrādi. Ir palikušas divas nedēļas līdz «Spēlmaņu nakts» apbalvošanas ceremonijai, tāpēc katra skatītāja balss ir izšķiroša. Vēl lielākam sacensības garam «Nordea banka» izveidojusi balvu fondu, kurā par katru skatītāju balsi laureātiem piešķirsim 10 santīmus,» atklāj «Nordea bankas» sabiedrisko attiecību vadītāja Dagnija Stuķēna.

Noslēdzoties skatītāju balsojumam, katrā teātrī tiks veikta izloze, kur viens balsotājs iegūs divas biļetes uz teātri, otrs balsotājs iegūs ielūgumu divām personām uz «Spēlmaņu nakts» apbalvošanas ceremoniju 23. novembrī Dailes teātrī, kur tiks paziņoti skatītāju balvas ieguvēji.

Pagājušajā gadā «Spēlmaņu nakts» balvu par mūža ieguldījumu saņēma baleta mākslinieks Haralds Ritenbergs un teātra zinātniece Līvija Akurātere.