Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par Kurzemes reģiona policijas šefa skandalēšanos sāk dienesta pārbaudi

Valsts policijas Iekšējās drošības birojs sācis dienesta pārbaudi saistībā ar Valsts policijas Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka Artūra Vaiteika ģimenes konfliktu.

Novembra sākumā Liepājas iecirknī saņemts izsaukums uz skandālu dzīvoklī, kur domstarpības izcēlušās starp Vaiteiku un viņa dzīvesbiedri Kurzemes apgabaltiesas Krimināllietu tiesas kolēģijas tiesnesi Vinetu Vaiteiku.

Gan policijas priekšnieks, gan viņa sieva uzrakstīja policijai iesniegumu, apsūdzot viens otru miesas bojājumu nodarīšanā.

Iekšējā drošības biroja priekšnieka vietniece Iveta Smoča aģentūrai BNS sacīja, ka birojs veiks dienesta pārbaudi, kurā izvērtēs Vaiteika kā policijas darbinieka rīcību un paralēli tam izvērtēs, vai ir pamats sākt kriminālprocesu pēc Vaiteika un viņa sievas iesnieguma.

Tiesnešu ētikas komisijas vadītājs Visvaldis Sprudzāns aģentūrai BNS atzina, ka pagaidām komisijas darba kārtībā jautājums par tiesneses Vaiteikas rīcības izvērtēšanu nav iekļauts, jo informācijas par notikušo ir pārāk maz. Sprudzāns par šo konfliktu esot vien dzirdējis no plašsaziņas līdzekļiem.

Ja kāds lūgšot izvērtēt tiesneses rīcību, komisijai gan nekas cits neatliks, kā to darīt, taču pagaidām komisija pēc savas iniciatīvas to neplāno darīt.

Vaiteiks aģentūrai BNS iepriekš apstiprināja, ka ģimenē bijis skandāls saistībā ar abu laulāto šķiršanos. Taču norādīja, ka tā ir personīga lieta un nevēlas to komentēt.

«Taču es kategoriski noraidu, ka ķīviņā lietota vardarbība,» uzsvēra Vaiteiks.

Uz notikušo reaģējusi arī iekšlietu ministre Linda Mūrniece, kas pieprasījusi paskaidrojumus Valsts policijas priekšniekam un uzdevusi atrisināt šo jautājumu, jo Kurzemes reģiona pārvaldes priekšniekam esot jābūt ar nevainojumu reputāciju, tāpat kā jebkuras pārvaldes un dienesta vadītājam.

Vēlāk jau viņas paziņojumi bija ar kategoriskāku nostāju. «Latvijas Avīzei» ministre izteikusies, ka Vaiteiks nevarot palikt amatā. «Mans viedoklis ir tāds, ka šis konkrētais cilvēks nevar palikt savā amatā, un esmu arī diezgan skaidri pateikusi Valsts policijas priekšniekam, ka šī situācija jāatrisina.»

Vaiteiks Kurzemes reģiona pārvaldes priekšnieka amatā stājās septembrī, kad Valsts policijā tika pabeigta reforma. Pirms tam viņš bija toreizējās Valsts policijas Liepājas pilsētas un rajona pārvaldes priekšnieks.