Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Namu apsaimniekotājs prognozē ievērojamu tirgus pārdali pavasarī

Saistībā ar iedzīvotāju neapmierinātību par laikus nepieslēgtu apkuri, pastiprinājusies daudzdzīvokļu māju «migrācija» starp privātajiem apsaimniekotājiem, un ir pamats prognozēt, ka pavasarī notiks diezgan liela daudzdzīvokļu māju migrācija no pašvaldības uzņēmumiem pie privātajiem namu apsaimniekotājiem.

Šādu prognozi, pamatojoties uz pieteikumiem, ko uzņēmums saņem no pašvaldības uzņēmumu apsaimniekošanā esošo māju iedzīvotājiem par apsaimniekotāja maiņu, biznesa informācijas portālam «Nozare.lv» pauda namu apsaimniekošanas uzņēmuma SIA «Namu apsaimniekošana» attīstības un investīciju vadītāja un SIA «Hausmaster» valdes locekle Līga Briķena.

Kā norādīja Briķena, apsaimniekotāju maiņas tendence apgrūtina arī privāto un pašvaldības apsaimniekošanas uzņēmumu tirgus daļu noteikšanu. Kā norāda Briķena, uzņēmumu «Namu apsaimniekošana» un «Hausmaster» klientu loks katru mēnesi palielinās par 200-300 dzīvokļiem, un kopumā abi uzņēmumi patlaban apsaimnieko 70 daudzdzīvokļu mājas.

Šī tendence saistīta ar apsaimniekošanas maksu, jo «patlaban tiek pārmaksāts», uzskata Briķena.

«Mēs esam pierādījuši, ka varam māju apsaimniekot par maksu 20 santīmi par kvadrātmetru. Sākumā daudzi pret to izturējās skeptiski. Bijušo namu pārvalžu maksa vidēji ir ap 35 santīmiem par kvadrātmetru, un faktiski šie 15 santīmi tiek pārmaksāti,» uzskata Briķena.

Otrkārt, to noteikšot pakalpojumu kvalitāte. «Ja privātie apsaimniekotāji turpinās uzlabot apsaimniekošanas tehnoloģijas un izmantojamās iekārtas, tirgum ir jāmainās,» norāda Briķena.

Raksturojot viņas pārstāvētajos uzņēmumos izmantotās tehnoloģijas, Briķena min 24 stundu klientu servisu, kura pamatā ir informācijas tehnoloģiju risinājumi. Tāpat, piemēram, asfalta seguma slaucīšanai netiekot izmantotas slotas, darbinieki to dara ar iekārtām. Speciālas iekārtas tiek izmantotas arī citiem uzkopšanas un tīrīšanas darbiem.

Mainīta ir arī darba organizācija. «Jau pirms kāda laika esam pārgājuši no individuāla darbinieku darba uz brigādes darbu. Vairs nelietojam tādu darba organizācijas principu, kad visu darīja sētnieks. Katrai mūsu apsaimniekotajai mājai ir piesaistīts sētnieks, taču tādus darbus kā lapu, sniega vākšana veic specializētas brigādes. Tas ir daudz efektīvāk, lētāk, un šo darbu izpildi iespējams nodrošināt īsākā laikā,» stāsta uzņēmumu pārstāve.

«Kopumā privāto apsaimniekotāju daļai tirgū vajadzētu palielināties, tomēr, ņemot vērā ekonomisko situāciju valstī, izdzīvos lielākie un stiprākie apsaimniekotāji, un mazākiem uzņēmumiem būs vai nu jāapvienojas vai arī no tirgus jāaiziet,» prognozē Briķena.

Kā ziņots, SIA «Namu apsaimniekošana» apgrozījums pērn sasniedzis 2,12 miljonus latu, kas ir par 29,6% vairāk nekā 2007.gadā, kad kompānijas apgrozījums bija 1,63 miljoni latu. Savukārt 2006.gadā uzņēmuma apgrozījums bija 1,5 miljoni latu.

«Namu apsaimniekošana» ir 1998.gadā dibināts uzņēmums, kas nodrošina nekustamā īpašuma apsaimniekošanu un pārvaldīšanu.

«Hausmaster» ir 2009.gadā dibināts uzņēmums, kas izveidots ar mērķi nodrošināt sērijveida daudzdzīvokļu namu apsaimniekošanu.

Kā liecina «Firmas.lv» informācija, abu uzņēmumu 100% daļu īpašnieks ir Jānis Gailāns.