Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Komandējumu dienas naudas normas samazina par 20%

Valdība otrdien atbalstījusi Finanšu ministrijas sagatavotos grozījumus noteikumos par kārtību, kādā atlīdzināmi ar komandējumiem un darbinieku darba braucieniem saistītie izdevumi. Grozījumi paredz, ka komandējumu dienas naudas norma samazināta par 20%, portālu «Apollo» informēja Finanšu ministrijā.

Dienas naudas normas samazinātas atbilstoši ekonomiskajai situācijai Latvijā un pasaulē.
Pēc grozījumiem komandējumu dienas naudas normas noteiktas robežās no 16 latiem diennaktī (braucieniem uz Gruziju) līdz 52 latiem diennaktī (braucieniem uz Jaunzēlandi).

Tā kā gan valsts iestādēs, gan privātā sektora uzņēmumos pēdējā gada laikā izdevumi darbinieku komandējumiem jau ir būtiski ierobežoti, šobrīd nav iespējams precīzi prognozēt grozījumu ietekmi uz valsts budžeta izdevumiem un ieņēmumiem. Tomēr Finanšu ministrija paredz, ka kopējā ietekme uz valsts budžetu varētu būt pozitīva.

Darba devējam, nosūtot darbinieku amata pienākumu izpildei komandējumā ārpus pastāvīgās darba vietas, jāatlīdzina ar to saistītie izdevumi. Atbilstoši likumam darbiniekam izmaksātā komandējuma dienas nauda netiek ietverta apliekamajā ienākumā un netiek aplikta ar iedzīvotāju ienākuma nodokli, ja izmaksātā summa diennaktī nepārsniedz Ministru kabineta noteikumos reglamentētās dienas naudas normas.

Saskaņā ar grozījumiem, dodoties komandējumā, piemēram, uz  ASV, dienas naudas norma būs 28 lati līdzšinējo 35 latu vietā, Austriju vai Austrāliju, dienas naudas norma būs 32 lati līdzšinējo 40 latui vietā. Bet braucot komandējumā uz īslandi, komandējuma nauda būs 40 lati dienā līdzšinējo 50 latu vietā.