Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Psihotropo augu maisījumu tirgotājiem pienāks grūtas dienas

Saeimas sociālo un darba lietu komisijas deputāti pirms otrā lasījuma atbalstījuši grozījumus likumā «Par tabakas izstrādājumu realizācijas, reklāmas un lietošanas ierobežošanu», kas paredz aizliegt šobrīd legāli iegādājamo psihotropo vielu izplatību.

Portālu «Apollo» Saeimas preses dienestā informēja, ka komisijas izstrādātā priekšlikuma redakcija paredz aizliegumu realizēt augu maisījumu produktus, kuru smēķēšanas, šņaukšanas, košļāšanas vai inhalēšanas rezultātā tiek izdalītas vai uzņemtas vielas, kas izraisa psihoaktīvām vielām līdzīgus psihiskus traucējumus un kuru lietošana var izraisīt atkarību.

Deputāti jau iepriekš pauda satraukumu par tā dēvēto vīraku un citu augu maisījumu plašo izplatību bērnu un jauniešu vidū, kuri patlaban šīs psihiskus traucējumus izrausošās vielas var brīvi iegādāties gan speciālos veikalos, gan internetā un pat skolās. Lai gan šīs vielas nav iekļautas aizliegto vielu sarakstā, tās nereti izraisa līdzīgus simptomus kā narkotiskās vielas, to lietošanas rezultātā var rasties halucinācijas un organisma saindēšanās.

Vienlaikus komisija ir uzdevusi Veselības ministrijai sagatavot grozījumus Preču un pakalpojumu drošības likumā, paredzot noteikt, ka pierādījums psihotropo vielu lietošanai būs arī ārstniecības iestādes ziņojums par cilvēka veselībai nodarīto kaitējumu. Saskaņā ar pašlaik spēkā esošo tiesisko regulējumu par pierādījumu var kalpot tikai analīžu rezultāti, kuri ne vienmēr uzrāda tā dēvētajos augu maisījumos esošās psihotropās vielas.