Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pilsoniskā Savienība – vārdi un darbi

Šodien mediji ziņo, ka Pilsoniskā Savienība (PS) rosina ieviest progresīvo iedzīvotāju ienākuma nodokli.  Šāda ziņa mani nebūt nepārsteigtu, ja vien sāktu svērt, kas ir vārdi un kāds ir to segums darbos un otrādi.

Jājamzirdziņa, kuru izmanto praktiski visas politiskās partijas (visskaļāk pret to iestājusies TP), pielietošana nebūtu nekas slikts, jo, kā visiem zināms, mēs dzīvojam Saeimas vēlēšanu gaidās un populisti to cenšas izmantot priekšā – aizmugurē.

Radās interese, kas ir PS, kādu politisko ideoloģiju viņi pārstāv, kāda ir darbības programma.

Viena no PiS programmas 10 punktu tēzēm skata jautājumu par nodokļiem. Citēju:
«GUDRI NODOKĻI
•       ienākuma nodokļi – visiem vienādi, no visiem ienākumu veidiem
•       progresīvi nodokļi – patēriņam, īpašumiem, greznumam un piesārņojumam».

Kopsavilkumā veicu faktu analīzi. PiS tapa, atšķeļoties biedriem no JL un TB/LNNK. Viņi nāca uz pašvaldību vēlēšanām balti un tīri. Arī programmā citas tēzes sākotnēji skan ļoti sakarīgi, tomēr tas ir tāpat kā ar manis doto piemēru. PS deklarē, ka ienākuma nodokļi, tātad arī progresīvais ienākuma nodoklis, ir visiem vienādi. Savukārt kritēriji, uz ko var balstīt progresīvā nodokļa idejas, ir patēriņam, īpašumiem, greznumam un piesārņojumam.

Kādas tad ir PS vērtības, ja tās nav tās, kuras ir iestrādātas partijas programmā? Vai PS nemuļķo vēlētājus? Vai šī nav kārtējā bezmugurkaulnieku partija, kas uzplaukst tikai uz vēlēšanām un novīst pēc tām kā Zīgeristi?