Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zalāns norāda uz nepamatoti augstu dienesta auto izmantošanas nodokļa likmi

Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrs Edgars Zalāns uzskata, ka Finanšu ministrijas piedāvātā nodokļa likme par dienesta transportlīdzekļu izmantošanu ar darba tiešajiem pienākumiem nesaistītām vajadzībām ir nepamatoti augsta, kas rada risku neiekasēt budžetā plānotos ieņēmumus, portālam «Apollo» pavēstīja ministra preses sekretāre Dace Kārkliņa.

«Nodokļa apmēram jābūt adekvātam, lai nebūtu vēlme izgudrot radošus risinājumus, kā izvairīties no tā maksāšanas. Prakse jau ir pierādījusi, ka, nosakot pieņemamāku likmi, iekasēšanas rezultāti ir daudz labāki,» akcentē ministrs.

Zalāns ir sagatavojis un iesniedzis Finanšu ministrijā priekšlikumus grozījumiem likumā «Par iedzīvotāju ienākuma nodokli», kuru mērķis ir sekmēt uzņēmēju interesi maksāt papildus nodokli un vienlaikus mazināt birokrātiskās procedūras.

Ministrs rosina noteikt, ka kopējais maksājums, ko maksā darba devējs un darbinieks, kurš izmanto darba devējam piederošu vai rīcībā esošu vieglo automobili ar darba vai dienesta pienākumu izpildi nesaistītiem uzdevumiem, ir 15 lati mēnesī. Salīdzinājumam Finanšu ministrijas piedāvājums bija noteikt maksājumu 81 lata apmērā mēnesī.

Maksājums par dienesta transportlīdzekļa izmantošanu ir piemērojams tikai pie nosacījuma, ja tiek atceltas prasības uzņēmējiem veikt vieglo automobiļu maršrutu uzskaiti datu iesniegšanai Valsts ieņēmumu dienestā. Tas ļaus taupīt laiku un resursus gan uzņēmējiem, gan Valsts ieņēmumu dienestam.

Zalāns ir pārliecināts, ka adekvāta nodokļa likme un birokrātisko normu atcelšana nodrošinās augstu nodokļa iekasēšanu. Balstoties uz Finanšu ministrijas Ministru kabinetā sniegtajiem datiem par dienesta automašīnu skaitu, ieņēmumi valsts budžetā, saskaņā ar ministra priekšlikumu, sasniegs 20,7 miljonus latu.