Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Lattelecom»: janvārī optisko internetu lietos jau 10 000 klientu

SIA «Lattelecom» ātrgaitas optiskā interneta abonentu skaits janvāri varētu sasniegt 10 000, biznesa informācijas portālam «Nozare.lv» stāstīja «Lattelecom» Optikas tehnoloģiju biznesa daļas vadītājs Raivis Mackevičs.

Kā informēja Mackevičs, optisko internetu ar ātrumu līdz 100 megabitiem sekundē (Mbps) patlaban abonē aptuveni 5100 klientu, kas ir pieaugums no apmēram 3000 abonentu pirms mēneša. Par 10 000 klientu sasniegšanu pēc gadu mijas liecinot ienākošie pasūtījumi.

Mackevičs arī teica, ka visātrāko un dārgāko optisko pakalpojumu paketi, ar ātrumu līdz 500 Mbps, līdz 2010.gada nogalei varētu abonēt aptuveni 500 klienti. «Lattelecom» menedžeris teica, ka 500 Mbps pieslēgums ar bezmaksas telefoniju un plašu internetu televīzijas klāstu uzskatāms par ekskluzīvu pakalpojumu, kur katrs klients saņems personīgu apkalpošanas kontaktpersonu.

Kā skaidroja Mackevičs, patlaban 500 Mbps pakalpojums netiek aktīvi pārdots, jo vēl tiek komplektēta šo personīgo klientu apkalpotāju grupa. Šī ātrākā optiskā pakalpojuma klienti tā vietā, lai zvanītu uz kopējo «Lattelecom» interneta klientu apkalpošanas telefonu, varēs tieši zvanīt noteiktai personai.

Līdz ko klientu serviss būs nodrošināts, optiskā interneta VIP pakalpojumus tikšot piedāvāts «tiešā mārketingā» mērķgrupām - personām, kas vēlas un var atļauties «prestižu» interneta pakalpojumu, kā arī informācijas tehnoloģiju nozares speciālistiem un entuziastiem, kuri daļēji pārklājās ar pirmo grupu, skaidroja Mackevičs.

«Lattelecom» optiskā tīkla pārklājums patlaban iekļauj daudzdzīvokļu mājas vairākos Rīgas rajonos, taču daļa VIP mērķgrupas no pārtikušākām aprindām dzīvojot savrupmājās, kur optikas ievilkšana bieži ir apgrūtināta.

Vaicāts par iespējām uzņēmējiem abonēt 500 Mbps internetu, Mackevičs teica, ka tas esot iespējams, tikai citu, parasti dārgāku biznesa pakalpojumu pakešu ietvaros. «Te ir runa par servisa līmeņa līgumiem (kas garantē ātrumus un ātru pakalpojuma atjaunošanu) un pieslēgumiem mūsu biznesa optiskajam tīklam «Fast Data Network»,» sacīja «Lattelecom» pārstāvis.

Mackevičs teica, ka mājsaimniecību pieprasījums pēc optikas jau sācis līdzināties situācijai pirms vairākiem gadiem, kad strauji auga pieprasījums pēc līdzšinējā DSL tehnoloģijas interneta pieslēguma un «Lattelecom» montieri bija ļoti noslogoti.

«Lattelecom» biznesa daļas vadītājs jau agrāk prognozējis, ka optiskā interneta abonentu skaits 2010.gada gaitā pārsniegs 40 000.

Visi jaunie optikas pakalpojumi iedzīvotājiem tiek pārdoti kā «trīs vienā» komplekti, kas ietver interneta pieslēgumu, bezmaksas telefoniju «Lattelecom» tīklā un dažāda apjoma interneta televīzijas programmu paketes.