Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Spēļu zālēs nav pietiekami nodrošināta apsardze

Pirms kāda laika laikrakstos viens no visvairāk apspriestajiem jautājumiem bija saistīts ar televīzijas šoviem, kuros skatītājiem iespējams laimēt naudu, piemēram, «Zelta drudzis».

Tie tika pielīdzināti azartspēļu biznesam. Šie šovi jau savā būtībā man liekas muļķīgi, tāpēc tajos nepiedalos, taču mans hobijs ir spēļu automāti. Un, apmeklējot spēļu zāles, esmu saskāries ar daudz nopietnākām azartspēļu biznesa problēmām, tāpēc nolēmu savās pārdomās dalīties arī ar jums — cerībā, ka mans viedoklis būs interesants arī citiem «Apollo» lasītājiem.

Vispirms gribētu norādīt: lai gan spēlēju azartspēles, neuzskatu sevi par atkarīgu cilvēku. Tas ir mans hobijs, mans vaļasprieks, kuram pievēršos tikai tad, kad man ir lieka nauda, turklāt jebkurā brīdī varu apstāties. Zinu, ka atradīsies vesela rinda cilvēku, kas mani nosodīs par šādu hobiju, taču esmu neprecējies, jauns, situēts vīrietis un šādu dzīvesveidu un vaļasprieku varu apļauties.

Spēļu zāles apmeklēju aptuveni reizi mēnesī jau aptuveni divus gadus, tāpēc varu skaidri saskatīt tās izmaiņas, kas notikušas pēdējā pusgada laikā. Un diemžēl šīs pārmaiņas nav iepriecinošas. Iepriekš viena no iecienītākajām spēļu zālēm man ir bijusi «X» (ar nolūku neminēšu uzņēmuma nosaukumu, jo neuzskatu, ka šī iestāde pelnījusi papildu reklāmu), taču jau vairākas nedēļas apmeklēju tikai «Y» spēļu zāles. Un šīs izšķiršanās iemesls ir mana personiskā drošība. Diemžēl izmaksu samazināšanas labad izskatās, ka «X» savās spēļu zālēs vairs nenodrošina pastāvīgu apsardzi. Vismaz, kā esmu novērojis, tā netiek nodrošināta visu diennakti. Ņemot vērā vēl ne tik senos notikumus, kad Rīgā tika aplaupītas spēļu zāles, juvelierizstrādājumu un kažokādu veikali, uzskatu šādu soli par pārdrošu un muļķīgu. Tas nozīmē, ka jebkurš cilvēks no ielas var ienākt spēļu zālē un darīt jebko, kas ienāk prātā. Tas apdraud ne tikai pašas spēļu zāles drošību, bet arī visus tās apmeklētājus.

Es ļoti labi saprotu, ka visiem šajos laikos klājas grūti un jāmeklē veidi, kā samazināt izdevumus, taču neuzskatu, ka tādēļ jācieš uzņēmuma klientiem. Uzskatu, ka «X» zāļu īpašniekam būtu jāuzņemas pilna atbildība par savu klientu drošību. Kurš atbildēs gadījumā, ja kāda no šīm spēļu zālēm tiks aplaupīta un cilvēki ievainoti brīdī, tad tajā nav apsardzes, kas varētu situāciju atrisināt bez upuriem? Vai tiešām man pašam jārūpējas par savu drošību spēļu zālē un katru reizi jābruņojas ar virtuves nazi vai īpaši šim nolūkam jāiegādājas šaujamierocis? Nē, tam jābūt pakalpojuma sniedzēja uzdevumam.

Ceru, ka «X» pārdomās savu darbību un risinās situāciju klientam mazāk sāpīgā veidā.