Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Riekstiņš Kuveitā bruģē ceļu uzņēmējiem

Ārlietu ministrs Māris Riekstiņš (TP) otrdien noslēdzis vizīti Kuveitā, kurp bija devies kopā ar Latvijas uzņēmēju delegāciju. Ministrs ticies ar Kuveitas tirdzniecības un rūpniecības ministru, Tirdzniecības un rūpniecības kameras pārstāvjiem, kā arī Kuveitas Investīciju fonda vadību.

Riekstiņš ar Kuveitas amatpersonām pārrunājis Latvijas un Kuveitas ekonomiskās sadarbības perspektīvas, savstarpēju tiešu kontaktu izveidošanu starp abu valstu ieinteresētajiem uzņēmējiem konkrētos sektoros — enerģētikā, transporta un loģistikas, civilās aviācijas pārvadājumu jomā un informācijas tehnoloģiju nozarē, kā arī pieteikta Latvijas puses interese par farmācijas un pārtikas produktu eksportu uz Kuveitu, portālu «Apollo» informēja ministra pārstāve Una Pušpūra.

Kuveitas Tirdzniecības un rūpniecības kamerā Latvijas uzņēmējiem bija iespēja prezentēt savu nozari, attiecīgi iezīmējot sadarbības virzienus. Tikšanās laikā panākta mutiska vienošanās par savstarpēju kontaktu stiprināšanu starp Latvijas un Kuveitas Tirdzniecības un rūpniecības kamerām un ieinteresēto uzņēmēju delegāciju vizīšu apmaiņu tuvākajā nākotnē. Abas puses bija vienisprātis par nepieciešamību palielināt Latvijas un Baltijas reģiona atpazīstamību Kuveitā un otrādi, attiecīgi veicinot savstarpēju informācijas pieejamību par uzņēmējdarbības iespējām un investīciju vidi.

«No Kuveitas puses gan valdības, gan privātā sektora līmenī ir saņemts apstiprinājums par atvērtību un gatavību sadarboties. Tālākais ir uzņēmēju rokās, lai šo politisko pozitīvo signālu izmantotu kontaktu nodibināšanai un iepazīstināšanai ar Latvijas produkciju, pakalpojumiem un investīciju iespējām,» uzsver ārlietu ministrs.

Vizītes noslēgumā Latvijas ārlietu ministrs un Kuveitas satiksmes ministrs un nacionālās asamblejas lietu valsts ministrs Muhameds Muhsens Albusairī parakstīja Latvijas un Kuveitas starpvaldību līgumu par gaisa satiksmi, tādējādi nodrošinot līgumtiesisko bāzi turpmākai sadarbībai civilās aviācijas jomā starp Latvijas un Kuveitas nacionālajām aviolīnijām.

11. un 12. novembrī Riekstiņš turpinās vizīti reģionā, tiekoties ar Apvienoto Arābu Emirātu amatpersonām un uzņēmēju pārstāvjiem Abū Dabī un Dubaijā.