Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kalvītis un Ulmanis devušies iekarot Andu kalnus un Amazones džungļus

Ekspremjers Aigars Kalvītis un eksprezidents Guntis Ulmanis atkal devušies iekarot kalnus, šoreiz Andus Dienvidamerikā.

Ulmaņa preses sekretāre Eva Eihmane aģentūrai BNS apstiprināja, ka ceļojums sācies Kanaimas nacionālajā parkā Venecuēlā, kur atrodas Anhela ūdenskritums (Salto Angel), kas ir pasaulē augstākais ūdenskritums.

Vēl ceļojuma laikā bija paredzēts pārgājiens pa Amazones džungļiem.

Ceļotāji, kuru vidū ir arī Tautas partijas vecbiedrs Gundars Bērziņš un Normunds Beļskis, devušies arī uz 5822 metrus virs jūras līmeņa augsto vulkānu Misti (El Misti), kas atrodas Peru dienvidos pie Arekipas pilsētas un ir populārākais vulkāns valsts dienvidu daļā. Ceļojumu vada pieredzējušais alpīnists Atis Plakans.

Alpīnistu aprindās iespaidīgās virsotnes sasniegšana tiek uzskatīta par vienkāršāko aklimatizācijas un sevis pārbaudes veidu. Nepatīkamākais šajā maršrutā ir pilnīgs ūdens trūkums, jo viss jānes pašiem. Mazliet kāpšanu atvieglina «Toyota» busiņi un džips, kurš nemanot no 2400 metriem uzved 3300 metru augstumā. Tālāk gan ceļš jāmēro pašu spēkiem pa saulē izdegušo un smilšaino kalnu nogāzi.

«Šis ceļojums ir paredzēts ne tikai kā kāpšana konkrētā virsotnē, bet arī dažu citu ievērojamāko dabas un vēstures pieminekļu aplūkošana, piemēram, seno inku pilsēta Maču Pikču, pārgājiens pa Svēto ieleju pie šīs pilsētas, kur atrodas citi inku vēstures pieminekļi, pārgājiens pa Kolka kanjonu, kas ir pasaulē dziļākais,» pavēstīja Eihmane.

Ulmanis un pārējie kalnā kāpēji pašlaik atrodas Peru.

Ekspedīcijas dalībnieki uz Dienvidameriku devušies jau oktobra beigās, bet mājās plānojuši atgriezties 16.novembrī.

Andu kalni atrodas Dienvidamerikas rietumu daļā un stiepjas gar Klusā okeāna piekrasti no Panamas un Venecuēlas zemesraga līdz Čīles un Argentīnas dienvidu galam 7200 kilometru garumā. Savukārt Andu kalni, kas atrodas Peru teritorijā, ir pieejamākie un skaistākie visā kontinentā.

Andu kalni ir ne tikai mežonīga un pirmatnēja vide, tā ir mājvieta arī miljoniem indiāņu.