Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«RD Elektroniks» sašutumā par KP lēmumu

Uzņēmums «RD Elektroniks» ir sašutis par Konkurences padomes (KP) pieņemto lēmumu un kategoriski nepiekrīt tajā ietvertiem secinājumiem un slēdzienam un pārsūdzēs to tiesā, portālam «Apollo» pavēstīja uzņēmuma valdes priekšsēdētājs.

«RD Elektroniks» Konkurences padomes darbības vērtē kā neprofesionālas, bet secinājumus, kas izklāstīti lēmumā uzskata par tendencioziem un reālos faktus izkropļojošiem.

Uzņēmuma vadība uzskata, ka Konkurences padomes darbības būtiski kaitē uzņēmuma reputācijai Latvijā un aiz tās robežām. Uzņēmums ir gatavs tiesas ceļā pieprasīt lēmuma atcelšanu, kā arī pieprasīt visu, sakarā ar šāda lēmuma pieņemšanu, radīto zaudējumu kompensāciju, tajā skaitā arī morālā kaitējuma. «RD Elektroniks» jau vairāku gadu garumā ir viens no lielākajiem uzņēmumiem valstī un ir starp lielākajiem nodokļu maksātājiem.

«Turklāt, tādi tirgotāji savā praksē izmanto dažādas shēmas, lai izvairītos no visu veidu nodokļu maksāšanas, tādā veidā iegūstot priekšrocības konkurentu vidū. Daudzi godprātīgi uzņēmumi, tajā skaitā arī «RD Elektroniks», centās panākt godīgas tirdzniecības prakses ievērošanu no «tāda» veida tirgotāju puses. Taču bez valsts atbalsta tāda cīņa jau laikus bija nolemta neveiksmei. Konkurences padome šos centienus pasniedz savdabīgā skatījumā. 

Ļoti uzkrītošas ir Konkurences padomes veiktās darbības izmeklēšanas un lēmuma pieņemšanas gaitā, kas bieži bija neakurātas un angažētas. Lēmums satur daudzus pretrunīgus secinājumus, sagrozītu informāciju un daļēji arī muļķības. Tajā pat laikā lēmumā nav neviena pārliecinoša fakta, kas liecinātu par iespējamo vienošanās pastāvēšanu starp Samsung preču tirgotājiem.

Mēs pieļaujam, ka situācijā, kad notiek valsts pārvaldes optimizācija, Konkurences padome ir spērusi šādu populistisku soli, vēloties attaisnot savu efektivitāti un lietderīgumu, cenšoties nodrošināties no iespējamās «štatu samazināšanas».

Jāatzīmē, ka zaudējums valstij no tādas bezatbildīgas un neprofesionālas valsts institūcijas darbības var izrādīties diezgan nozīmīgs un kārtējo reizi tas būs jāapmaksā nodokļu maksātājiem,» teikts «RD Elektroniks» izplatītajā paziņojumā.

KP konstatējusi aizliegtu vienošanos starp pieciem uzņēmumiem, kas izplata «Samsung Electronics Co» ražotu sadzīves tehniku