Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL, PS un SCP Saeimas vēlēšanās startēs zem «Vienotības» vārda

Partijas «Jaunais laiks» (JL), «Pilsoniskā savienība» (PS) un «Sabiedrība citai politikai» (SCP) ir vienojušās, ka to veidotās apvienības nosaukums būs «Vienotība» un ar to partijas startēs arī 10.Saeimas vēlēšanās, liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija.

JL priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa aģentūrai LETA atzina, ka visu triju partiju valdes locekļi ir izraudzījušies partiju apvienībai nosaukumu, taču nevēlējās atklāt, kādu, jo vēl esot veicamas vairākas juridiskas formalitātes.

Āboltiņa atklāja, ka nosaukumam tikuši piedāvāti vairāki varianti, piemēram, viens no tiem bijis «Sudraba lodes». Jaunā apvienība ar izvēlēto nosaukumu sabiedrību iecerējusi iepazīstināt vēl pirms valsts svētkiem.

Kā ziņots, JL, PS un SCP vasaras beigās vienojās par spēku konsolidēšanu kopīgas apvienības izveidošanai uz nākamgad paredzētajām Saeimas vēlēšanām. Jaunās apvienības mērķis būs «godīga valsts pārvalde, godīga, atklāta un profesionāla politika».

Āboltiņa iepriekš prognozēja, ka apvienību varētu reģistrēt nākamā gada februārī vai martā, jo līdz tam katrai partijai minētais jautājums vēl jāskata kongresā, kā arī jāizstrādā vairāki sadarbības dokumenti. Āboltiņa pieļāva, ka apvienību varētu vadīt vairāki līdzpriekšsēdētāji.

Jaunveidojamā apvienība būs atvērta, un netiek izslēgts, ka tai varētu pievienoties arī vēl kāda cita labējā partija.

SCP līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs neslēpa, ka apvienība būs pretstats «Šlesera-Ušakova blokam». «Vēlētāji iegūs pašu galveno - iespēju atbalstīt labēju, nacionālu partiju,» norādīja Štokenbergs.

Līdzīgu viedokli pauda PS valdes loceklis Kārlis Šadurskis, kurš uzsvēra, ka ir vajadzīgs viens liels politiskais spēks, kas apvienotu labējās partijas. «Visi saprot, ka ceļš uz apvienības izveidošanu nav viegls. Lielākās rūpes rada detaļas, pie kurām vēl tiek strādāts,» sacīja Šadurskis.