Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Berluskoni atradis veidu kā izvairīties no tiesas

Itālijas premjerministrs Silvio Berluskoni gatavojas iesniegt parlamentā likumprojektu, kurš samazina noilguma termiņu ar korupciju saistītiem noziegumiem no desmit gadiem līdz sešiem, vēsta laikraksts «The Times».

Berluskoni jau vienojies par likumprojekta atbalstu ar savu galveno oponentu, parlamenta spīkeru Džankarlo Fini. Pēc Fini vārdiem likumprojekts likumprojekts parlamentā tiks iesniegts tuvāko dienu laikā. 2009. gada oktobrī Itālijas Konstitucionālā tiesa atņēma premjerministram imunitāti pamatojot savu lēmumu ar to, ka tas atbilst principam, ka visi pilsoņi ir vienlīdzīgi likuma priekšā. Tas nozīmē, ka novembrī pret Berluskoni tiks atjaunotas iepriekš apturētās lietas.

Viena no pret premjerministru vērstajām lietām ir saistīta ar Berluskoni piederošās telekompānijas «Mediaset» nodokļu likumdošanas pārkāpumiem, attiecībā uz filmu demonstrēšanas tiesību iegādāšanos. Noilguma termiņš šai lietai beidzas 2012. gadā. Cita skar premjerministra doto 600000 ASV dolāru lielo kukuli savam bijušajam padomniekam Deividam Milzam, apmaiņā pret viņa viltus liecības sniegšanu tiesā. Šīs lietas noilgums iestāsies 2011. gadā.

Gadījumā, ja kriminālvajāšanas termiņš korupcijas lietām tiks samazināts, tad šīs abas lietas būs noilgušas. Silvio Berluskoni advokāts Nikollo Dedini neprecizēja, kad tieši likumprojekts stāsies spēkā un vai tas skars jau ierosinātās lietas.

Itālijas premjerministra reputācija pēdējā laikā gan apsūdzību korupcijā, gan seksa skandāla dēļ ir visai stipri cietusi. Opozīcija vairākkārtēji ir pieprasījusi Berluskoni atkāpšanos un jaunu vēlēšanu nozīmēšanu, taču pats premjerministrs daudzas reizes ir paziņojis, ka amatu atstāt netaisās.