Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kāpēc Latvijā policijas mašīnas nav saredzamas tumsā?

Vairākumā Eiropas valstu trafarētās policijas mašīnas izkrāsotas ar luminiscējošu krāsu, kas tumsā atspīd, un jau no attāluma var redzēt, ka brauc policija. Vismaz uzraksts «POLICIJA» ir skaidri salasāms.

Latvijā, iestājoties tumsai, policijas mašīnu atšķirt no jebkuras citas mašīnas nav iespējams, arī tās, kuras patrulē pa ceļiem un ielās. Gadās, ka cilvēkam vajadzīga kāda palīdzība, bet braucošā policijas ekipāža pabrauc garām, jo tā nebija saredzama. Arī no kārtības uzturēšanas viedokļa — esot tuvumā un saskatāma, policijas automašīna vai policijas darbinieks kā tāds vienus attur no pārkāpumiem, citos iedveš drošības sajūtu.

Sakarā ar minēto gribas zināt, ko paredz darīt Iekšlietu ministrijas, Valsts policijas un Pašvaldības policijas vadība, lai tomēr trafarētās policijas mašīnas būtu atpazīstamas arī tumšajā diennakts laikā? Kāpēc Ceļu satiksmes drošības direkcija nenāk ar šāda veida ierosinājumiem?