Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Par konsolidēšanos runā partijas, kas jūtas vientuļas

«Ir tikai pozitīvi, ka partijas apvienojas, nevis šķeļas. Tas ir ieguvums arī vēlētājiem, jo vienos tos kopīgiem mērķiem un vērtībām. Iepriekšējo gadu prakse liecina, ka konsolidēto partiju rezultāti vēlēšanās ir labāki. Te gan nedarbojas vienkāršā aritmētika, ka viens plus viens ir divi.»

partiju — «Jaunais laiks», «Pilsoniskā savienība» un «Sabiedrība citai politikai» — lēmumu apvienoties

Sabiedriskās domas pētījumu centra «SKDS» direktors Arnis Kaktiņš norādīja, ka partiju konsolidēšanās ir normāls process, kas nerada pārsteigumu: «Atbalsts katrai partijai ir zems, un, ja nemaina neko savā darbībā, cerība pārvarēt 5% barjeru arī ir maza. Jākustas un jādomā par jaunām formām. Tā ir racionāla pieeja šajos apstākļos.» Kaktiņš arī paskaidroja, ka par apvienošanos runā partijas, kas jūtas vienas.

Tam, ka tas ir loģisks solis no partiju puses, piekrita arī politologs Valts Kalniņš un piebilda, ka jaunais politiskais spēks ir izaicinājuma priekšā. «Partijās, kurās ir oligarhisks saimnieks, ir dzelžaina disciplīna, savukārt tajās, kurās saimnieka nav, cilvēki bieži neprot sadarboties, balstoties uz demokrātiskiem noteikumiem. Partijas izaicinājums būs parādīt, ka arī ar demokrātiskiem noteikumiem ir iespējams efektīvi strādāt kopā, lai vienotos par politiskajiem mērķiem,» komentēja Kalniņš.

Portāls «Apollo» jau ziņoja, ka partijas — «Jaunais laiks», «Pilsoniskā savienība» un «Sabiedrība citai politikai» — ir vienojušās: to veidotās apvienības nosaukums būs «Vienotība» un ar to partijas startēs arī 10. Saeimas vēlēšanās.