Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Saeimā atbalsta jauno Valsts robežas likumu

Saeima ar balsu vairākumu ceturtdien atbalstījusi jaunu Valsts robežas likumu, kas izstrādāts, lai Latvijas likumdošanā pilnībā piemērotu Šengenas līguma acquis noteikumus, informē Saeimas Preses dienests.

Līdz ar Latvijas pievienošanos Šengenas līguma zonai spēkā esošajā Valsts robežas likumā ietvertais regulējums vairākās jomās, kas saistītas ar valsts robežas, robežas joslas un pierobežas joslas noteikšanu, ierīkošanu un uzturēšanu dabā, kļuvis nepilnīgs.

Turklāt Latvijas tiesību aktos līdz šim tika lietota no Šengenas robežu kodeksa atšķirīga terminoloģija, kā arī nebija nostiprināta šajā kodeksā minēto definīciju «iekšējās robežas» un «ārējās robežas» sasaiste ar valsts robežu.

Jaunais likums paredz valsts robežas noteikšanas pamatnosacījumus, izskaidro valsts robežas drošības un robežapsardzības sistēmas, kā arī pierobežas joslas būtību, nosaka robežas režīma nodrošināšanas pasākumus un robežkontroles pagaidu atjaunošanas procedūru.

Tāpat jaunajā Valsts robežas likumā iestrādātas normas, piemēram, par robežu šķērsojošu personu tiesībām un pienākumiem, kuras ietvertas Ministru kabineta noteikumos.