Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš iesaka tiesnešiem ik pa laikam veikt psiholoģisko testu

Tieslietu ministrs Mareks Segliņš uzskata, ka tiesnešiem ik pa laikam vajadzētu veikt psiholoģisko testu.

Segliņš ceturtdien Latvijas Radio diskusijā par tiesnešu iecelšanas kārtību teica, ka pašlaik jau noteikumi paredz, ka cilvēkam, pirms viņš kļūst par tiesnesi, ir jāveic psiholoģiskais tests. «Man pat ir bijuši psihologi uz sarunu, kas teikuši, ka tiesnešiem ik pa laikam būtu jāiziet psiholoģiskais tests,» pauda ministrs.

Kā argumentu tam, ka testi jāveic ik pa laikam, Segliņš minēja to, ka tiesnešiem ir dota ļoti, ļoti liela vara un tā varot sagrozīt galvu. Tiesnešiem, tāpat kā cilvēkiem, kam doti ieroči, lai kādu aizturētu, ir jābūt stabiliem un līdzsvarotiem, lai viņi savu statusu neizmantotu citiem mērķiem.

To, ka tiesnešiem ir liels atbildības slogs, atzina arī Augstākās tiesas (AT) priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs.

Jautājums par tiesnešu apstiprināšanu amatos aktualizējās, kad Saeima oktobra vidū noraidīja lēmuma projektu, kas paredzēja par AT tiesnesi iecelt Māri Vīgantu, vienlaikus atbrīvojot viņu no Administratīvās apgabaltiesas tiesneša amata. Izskanējis viedoklis, ka daļa deputātu tā lēmuši, jo tiesnesis Juridiskās komisijas sēdē izturējies vīzdegunīgi.

Vīgants savulaik noteica apcietinājumu Ventspils mēram Aivaram Lembergam.

AT priekšsēdētājs Ivars Bičkovičs Latvijas Radio vēlreiz uzsvēra, ka varētu virzīt viņu vēlreiz apstiprināšanai Saeimā, jo kandidāts esot pietiekami atbilstošs. Pirms tam gan vēl jāzina, vai Vīgants vēlreiz vēlas kandidēt, jo Bičkovičam ar viņu pagaidām nav izdevies sazināties.