Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Darba devēji: Diskusija par atsevišķu ministru nomaiņu nav vietā

Valdības un katra ministra personīgā atbildība valsts priekšā ir strādāt pie valsts budžeta pieņemšanas, to nenovilcinot un atbildot līdz galam par savas nozares saskaņoto budžeta pozīciju virzību, tāpēc pašlaik diskusija par atsevišķu ministru nomaiņu nav vietā.

Šādu viedokli biznesa informācijas portālam «Nozare.lv», komentējot izskanējušo informāciju par iespējamo ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) nomaiņu, pauda Latvijas Darba devēju konfederācijas (LDDK) ģenerāldirektore Elīna Egle.

«Ekonomikas ministrija ir sākusi virkni labu iniciatīvu - prioritāšu noteikšanu, energoefektivitātes projektu uzsākšanu, eksporta pasludināšanu par valsts ekonomikas glābšanas riņķi, mikrouzņēmumu atbalsta programmas ieviešanu. Ekonomikas ministra pienākums ir tos novest līdz galam - šajā gadījumā līdz budžeta pieņemšanai,» norāda Egle.

Viņa gan atzīst, ka Kampara darbībā līdz šim ir bijis vērojams izpratnes trūkums par organizētā biznesa lomu.

«Lai arī no ministra puses ir izteikta retorika atbalstīt uzņēmējus, jo īpaši eksportētājus, tomēr tajā pat laikā, piemēram, stājoties spēkā pievienotās vērtības nodokļa (PVN) likumprojekta normām par PVN atmaksas kārtību eksportētājiem, tiks iesaldēti ievērojami naudas līdzekļi tikai savdabīgas Starptautiskā Valūtas fonda rekomendāciju interpretācijas dēļ,» norāda LDDK, atgādinot, ka biznesa nozares pārstāvji ir vairākkārtīgi norādījuši uz pieņemto nodokļu politikas ietekmi uz reālo ekonomiku, apzinot ekonomiskos un finanšu riskus.

LDDK uzsver, ka, lai virzītos tālāk, ir nepieciešams iesāktos darbus novest līdz galam - pieņemt valsts budžetu, turpināt strādā pie efektīvas nozaru politikas, birokrātisko procesu samazināšanas uzņēmējdarbībai un efektīvām investīcijām stratēģiskos sektoros. Vienlaikus tiek norādīts, ka gausi norit darbs pie Eiropas Savienības fondu pārskatīšanas, lai sabalansētu īstermiņa un ilgtermiņa uzdevumu īstenošanu tautsaimniecības atveseļošanai.

LDDK aicina jebkuru ministru arī turpmāk rīkoties atbildīgi un sadarboties cieši ar organizēto biznesu, lai lēmumi būtu izsvērti un atbilstoši Latvijas ekonomikas stabilizācijai un attīstībai.

Kā ziņots, šorīt intervijā Latvijas Televīzijas raidījumam «Labrīt, Latvija!» premjers Valdis Dombrovskis (JL) sacīja, ka patlaban netiek apsvērta ekonomikas ministra Arta Kampara (JL) nomaiņa.

Viņš apgalvoja, ka runas par koalīcijā ietilpstošās Tautas partijas (TP), kā arī opozīcijas partiju ieceri pieprasīt ministra demisiju esot tikai baumas, kurām neesot nekāda pamata.

Opozīcija dara savu darbu, savukārt TP nekad nav aktualizējusi jautājumu par Kampara atrašanos amatā, skaidroja Dombrovskis.

Kā liecina aģentūras LETA rīcībā esošā informācija, saglabājoties saspringtām attiecībām starp koalīcijas partijām, kā reālāka tiek apspriesta Kampara nomaiņa, bet finanšu ministra Einara Repšes (JL) pozīcijas ir krietni stabilākas.

Vairāki TP un arī opozīcijā esošās partijas LPP/LC pārstāvji aģentūrai LETA neoficiāli apstiprināja, ka, domstarpībām nemazinoties, Kampara demisiju varētu pieprasīt kāda no opozīcijas partijām, bet TP to varētu atbalstīt.

Politiķi norāda, ka viens no koalīcijas partneru attiecību pasliktināšanās iemesliem ir Repšes pārraudzībā strādājošā Valsts ieņēmumu dienesta vadītāja Dzintara Jakāna atstādināšana no amata.

Tomēr, kā aģentūrai LETA atzina kāds TP valdes loceklis, vienkāršāk un pat izdevīgāk būtu atcelt Kamparu, nevis finanšu ministru, jo ekonomikas ministra nomaiņai nepieciešams mazāk argumentu un par viņa darbību ir saņemta arī uzņēmēju kritika.

Kampars aģentūrai LETA sacīja, ka viņam ir zināma TP vēlme, taču, «lai TP nemaz necer, ka mēs sanervozēsimies un iesim prom no valdības». Ministrs arī piebilda, ka TP vēlme nomainīt viņu var neīstenoties, jo pašā TP neesot vienprātīga atbalsta šādam solim.

TP priekšsēdētājs Mareks Segliņš aģentūrai LETA uzsvēra, ka Valda Dombrovska (JL) valdība nekritīs un tai ir jāturpina strādāt.