Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvija un AAE vēlas aktīvāku ekonomisko sadarbību

Ārlietu ministram Mārim Riekstiņam un Latvijas uzņēmējiem tiekoties ar Apvienoto Arābu Emirātu Tirdzniecības un rūpniecības kameras un atsevišķu uzņēmumu pārstāvjiem, secināts, ka nepieciešama aktīvāka ekonomiskā sadarbība.

Tikšanās laikā pausts politisks atbalsts privātā sektora tālākiem savstarpējiem kontaktiem, portālu «Apollo» informēja Ārlietu ministrijā.

Ministrs ticies ar Apvienoto Arābu Emirātu ārlietu ministru šeihu Abdullāhu Bin Zājidu Alnahjānu. Ministri pārrunājuši divpusējās  sadarbības iespējas, kā arī vienojušies par ekspertu konsultācijām saistībā ar Latvijas un Apvienoto Arābu Emirātu līgumtiesiskās bāzes veidošanu, kas veicinātu uzņēmējdarbības attīstību.

Tāpat abi ministri apsprieduši starptautiskās politikas aktualitātes, tostarp Irānas jautājumu un situāciju reģionā. Vienlaikus tika pārrunātas arī Eiropas Savienības aktualitātes un institucionālās izmaiņas pēc Lisabonas līguma spēkā stāšanās.

Savukārt tikšanās laikā ar Abū Dabī Tirdzniecības un rūpniecības kameras valdes pārstāvjiem Latvijas uzņēmēji iepazīstināja ar savām pārstāvētām nozarēm un interesējošām sadarbības jomām ar Apvienotajiem Arābu Emirātiem – transports un loģistika, IT pakalpojumi, enerģētika un vides inženierrisinājumi. Abas puses bija vienisprātis, ka „AirBaltic” tiešie avioreisi starp Rīgu un Dubaiju ir būtisks pamats uzņēmēju sadarbības attīstībai.

Dubaijā norisinājās ārlietu ministra Māra Riekstiņa un uzņēmēju tikšanās ar Dubaijas ostas pārvaldes (Dubai World) vadību, kuras ietvaros tika pārrunātas sadarbības iespējas ar Rīgas ostu konteineru pārvadājumu un tranzītpakalpojumu jomā. Vizītes ietvaros notika arī delegācijas tikšanās ar Apvienoto Arābu Emirātu Ārējās tirdzniecības ministrijas pārstāvjiem.