Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šadurskis: centīgi darbonīši Latvijā meistaro Trojas zirgu

«Pilsoniskās savienības» Saeimas deputāts Kārlis Šadurskis iebilst, ka Krievijas uzņēmējiem tiek piešķirta termiņuzturēšanās atļauja Latvijā, ja viņi Latvijā investē vismaz 10 000 latu.

Intervijā laikrakstam «Latvijas Avīze» viņš atklāj: nekur nav teikts, ka šo zaļo zonu šķērsos tikai «klusi un pieklājīgi» krievu uzņēmēji.

«Šo iespēju var izmantot cilvēki no Tuvo Austrumu un citām valstīm, kuri reizumis spiesti meklēt un iet daudz sarežģītākus ceļus, lai iefiltrētos Rietumos. Toties šī ērtā taciņa par 10 000 latu, iespējams, ir ļoti iespaidīgs apdraudējums Eiropas drošībai. Diemžēl daži centīgi darbonīši Latvijā meistaro šo Trojas zirgu,» spriež politiķis.

Viņš uzskata, ka ieguldījums 10 000 latu apmērā kādā uzņēmumā nekas nav — tas var būt uzņēmuma pamatkapitālā ierakstīts džips, ar kuru šis krievu uzņēmējs, saņēmis uzturēšanās atļauju Latvijā, dosies tālāk uz Rietumeiropu. Cita lieta būtu, ja krievu uzņēmējs būtu ienācis Latvijā ar savu kapitālu un dibinājis uzņēmumu — tad viņam ir tiesības biznesu no Latvijas pārraudzīt.

Savukārt par nekustamā īpašuma iegūšanu, viņaprāt, gan nevajadzētu ieviest nekādas privilēģijas.

«Būtībā ir vienalga, vai ēkas un villas, un citi objekti pieder Jānim, Ivanam vai Muhamedam — galvenais, lai pašvaldība saņem nodokļus. Saprotu nekustamā īpašuma tirgoni un šo grozījumu atbalstītāju Šīna kungu. Viņam gribas atdzīvināt rosību savā nozarē. Bet kāda jēga mums stimulēt nekustamā īpašuma izpārdošanu Latvijā par tagadējo zemo cenu? Tikai, lai izglābtu tuvu bankrotam esošas dažas nekustamo īpašumu kompānijas?» jautā Šadurskis.

Pēc viņa domām, grozījumi likumā, kas Krievijas uzņēmējiem paredz šādus atvieglojumus, ir «Krievijas mazo interesīšu lobēšana».