Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Cik ilgi vēl Latvija pazemosies lielāko valstu priekšā?

Šis stāsts ir par britu tūristiem, kas it kā ir piekāvuši policistu, bet nu jau attaisnoti.

No sākuma tas varbūt liekas tāds ierasts konflikts, taču mazliet iedziļinoties šis stāsts sāk palikt interesantāks, tikai tādēļ, ka nu jau attaisnotie briti jau ir sākuši pieprasīt no Latvijas kompensāciju par nodarītajiem zaudējumiem. Protams ka viņiem ir tādas tiesības, jo viņi ir pasludināti par nevainīgiem un ir cietuši zaudējumus braucot uz mūsu valsti, kā arī tērējot naudu advokātam.

Bet ne jau par to ir stāsts. Man vairāk ieinteresēja šī lēmuma pieņemšanas kārtība, jo man, kurš nav mācījies par juristu, pārlasot britu tūristu liecības jau sākumā bija nojauta par nesakritībām šajā lietā. Vispirms jau likās dīvaini tas, ka par tik nopietnu pārkāpumu tika pieprasīti tikai nosacīti sodi abiem britiem. Likuma pants, pēc kura abus iesaistītos apsūdzēja paredz sodu ar brīvības atņemšanu līdz 7 gadiem. Esmu arī dzirdējis kā cilvēku ieliek cietumā tikai par ievārījuma burciņas zādzību, bet tas laikam attiecas tikai uz mūsu valsts pilsoņiem, tātad ne uz ārvalstniekiem. Otrām kārtām, pārlasot liecības ko snieguši britu liecinieki, pat muļķim būtu skaidrs, ka tās ir pilnīgi atšķirīgas, no kurām varētu uzreiz saprast, ka šajās liecībās patiesības ir diezgan maz. Viens liecina ka ēduši McDonalds, otrs ka malkojuši dzērienus Melnajā kaķī. Viens saka ka policists nokritis raustot vienu iesaistīto britu, otrs ka policists pēkšņi kaut kur aizķēries! Tad viens saka, ka policistam tomēr ir sists, bet nevar pateikt kurš sita! Es diemžēl neesmu redzējis tos video ierakstus, kas apliecinātu vai nu vienas puses vai otras teikto.

Varbūt šīs pārdomas neliksies svarīgas, bet tās liek aizdomāties. Jo abu britu notiesāšana ar reāliem sodiem, ne obligāti cietumsodiem, būtu skaļākais gadījums, kas izraisītu arī ļoti lielu interesi Lielbritānijā. Varbūt tieši šis apstāklis nostrādāja, ka zemākās instances tiesa negribēja uzņemties šādu atbildību.

Šajā gadījumā mēs varam spriest paši kāpēc tā notika un kādi bija tiesnešu apsvērumi attaisnojot abus britus. Taču man radās nopietnas pārdomas par to, ka mēs tomēr šajā pasaulē esam ļoti nobijušies no visiem lielajiem un nekad nevaram pateikt savu īsto viedokli, kā arī cīnīties par savām tiesībām. Tas pats bija arī ar zviedru kuģu sagriešanu, kad mēs samaksājām ievērojamas kompensācijas, par kuģiem, kurus zviedri vienkārši bija pametuši sapūt. Man tomēr ir cerība, ka Latvijā būs cilvēki kuri pastāvēs par savu valsti un cīnīsies par tās godu un slavu.