Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijas futbolistus Hondurasā sagaida negaidīti liela masu mediju uzmanība

Pēc pusotras diennakts gara ceļa Latvijas futbola izlase ar «ekstremālu» nolaišanos ceturtdienas vakarā pēc Latvijas laika ieradās Hondurasas galvaspilsētā Tegucigalpā, informē Latvijas Futbola federācija preses sekretārs Mārtiņš Hartmanis.

Uzreiz pēc pasu kontroles Latvijas izlasi ielenca vairāk nekā 50 masu mediju pārstāvji gan ar modernām televīzijas kamerām, gan ar kasešu diktofoniem. «12. novembrī ieradāmies Hondurasas galvaspilsētā un uzreiz pamanījām atšķirību no Hjūstonas (ASV). Te cilvēki dzīvo
nabadzīgāk, bet ir vēl viesmīlīgāki - mūs lidostā sagaidīja lērums žurnālistu, pat neatceros kad tā ir bijis, varbūt Portugālē,» pirmajos iespaidos dalās izlases galvenais treneris Aleksandrs Starkovs.

Jautājumus vietējie žurnālisti pārsvarā uzdeva par to, ko mēs zinām par Hondurasu. Starkovs atbildēja, ka droši vien arī hondurasieši par Latviju maz ko zināja pirms šīs draudzības spēles, bet uzsvēra, ka šī būs interesanta un patīkama iepazīšanās, jo Latvijas izlasei ir ko mācīties no citā kontinentā spēlējošas komandas, tāpat kā Hondurasas izlasei ir ko mācīties no mums.

Interesanta un uz ekstremālas izklaides robežas bija lidmašīnas nolaišanās Tegucigalpā - kalnainā apvidū nolaišanās uz viena no pasaulē īsākajiem starptautisko lidostu skrejceļiem, kad lielā «Continental Airlines» Boinga spārni teju pāris metru virs un gar māju
jumtiem maza rādiusa lokiem pikēja lejup. Pilotiem te jābūt īpaši profesionāliem un ne retāk kā reizi 45 dienās ir jānolaižas Tegucigalpas lidostā, citādāk viņiem atkārtoti jākārto kvalifikācijas
eksāmens. Nolaišanās bija saudzīgi maiga, ko pavadīja atvieglotas nopūtas.

Pēc 15 minūšu sarunas ar žurnālistiem izlase izlauza ceļu uz autobusu un desmit automātisko ieroču ekipētu moto-policistu pavadībā devās uz viesnīcu «Clarion Hotel». Viesnīcā izlase ieradās plkst. 14.00 (plkst. 20.00 pēc Latvijas laika). Dažiem izlases futbolistiem nestrādā
mobilie telefoni, jo tikai izlases un federācijas ģenerālsponsors Latvijas Mobilais Telefons noslēdzis viesabonēšanas līgumu ar Hondurasas mobilo telefonu operatoru.

Jau plkst. 16.00 izlase dosies uz treniņu Tegucigalpas nacionālajā stadionā, kur parīt plkst. 17.30 pēc vietējā laika (15. novembra plkst. 1.30 naktī pēc Latvijas laika) sāksies draudzības spēle starp Hondurasas un Latvijas izlasēm.

Arī piektdien treniņš plānots tajā pašā laikā un pēc abiem notiks preses konferences. Plānots, ka stadions būs pilns - aizpildītas būs visas 35 000 vietas.

Hondurasā ieradās 18 futbolisti, kuri bija ierakstīti pirmsspēles preses konferences materiālos. No iepriekš Starkova izsauktajiem futbolistiem nedevās vienīgi Aleksandrs Cauņa un viņa vietā līdzi brauca Aleksandrs Fertovs.

Īpašs notikums sestdienas spēlē var būt izlases kapteiņa Vitālija Astafjeva došanās laukumā - tas būs jauns Eiropas rekords futbolistam pēc aizvadīto spēļu skaita nacionālajā izlasē.