Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Mākslas galerijā «Jēkabs»: Lienas Baklānes personālizstāde

Mākslas galerijā «Jēkabs» (Jēkaba ielā 26/28, k. 2) no 16. novembra būs skatāma Lienas Baklānes personālizstāde «Pasaku dārzs».

Māksliniece publikas apskatei piedāvā 15 jaunākās (2008. un 2009. gada) gleznas ar jau atpazīstamiem Lienas motīviem — magoņu laukiem, ziedošiem kokiem, ķiršu dārziem. Tās ir ainavas, kurās radīta īpaša Lienas gleznieciskā telpa, sievišķīgā pasaule, kurā labi iederas bērnu figūriņas, viņas pasaku dārzs. 

Liena Baklāne: «Stāstot pašsacerētas pasakas savām meitām, atklāju, ka tas var būt interesanti arī man personīgi. Nezinot, kāds tām būs nobeigums un kā veidosies notikumi. Šis radošais process ir identisks manai glezniecībai, jo, sākot darbu, man nav kristālskaidra pārliecība, kāds būs vizuālais rezultāts. «Būvēju» pamatus, domāju un tad atkal visu mainu, meklēju un cenšos ieklausīties savās sajūtās. Spēlējos ar krāsu, tēliem, un dažkārt jūtos kā vērotājs no malas. Tā rodas manas «krāsainās pasakas».»

Lienai ir svarīgi katram darbam piešķirt intimitātes momentu, papildinot to ar kādu detaļu, kura nes sev līdzi stāstu, personīgu asociāciju. Tieši šie mazie sīkumi padara gleznu dzīvu un elpojošu. Piešķir tai dvēseli.

Liena Baklāne: «Glezniecība ir mana profesija un vienlaikus ceļš, kā iepazīt pasauli un saprast pašai sevi. Mani iedvesmo harmonija dabā, gaismēnu un krāsu spēle koku zaros un ziedos, mana ģimene, manu meitu zīmējumi. Nevaru nošķirt savu darbu no savas ģimenes. Tas ir kā turpinājums, papildinājums manai ikdienai. Glezniecība kā vitāli nepieciešama darbība, lai justos labi. Gleznoju to, kas man ir dārgs un svarīgs.»

Liena Baklāne dzimusi 1976. gadā. 2002. gadā beigusi Latvijas Mākslas akadēmijas Glezniecības nodaļu. Māksliniece izstādēs piedalās kopš 1993. gada. Pēdējā viņas personālizstāde Rīgā bija skatāma pirms pieciem gadiem, bet šogad viņas gleznas novērtēja Parīzes publika galerijā «Galerie 91», kur norisinājās viņas un Paula Postaža gleznu izstāde.

Lienas Baklānes darbi atrodas daudzās privātkolekcijās Latvijā, Igaunijā, Dānijā, ASV, Krievijā, Polijā, Zviedrijā, Holandē, Vācijā, Šveicē, Norvēģijā, Meksikā un citur.