Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Brīvības pieminekli atkal apdrošina pret apgānīšanu

Tāpat kā iepriekšējos piecus gadus, arī šogad Brīvības piemineklis ir apdrošināts par vienu miljonu latu. Otro gadu pēc kārtas polisē iekļauts vēl viens risks - pieminekļa apgānīšana, portālam «Apollo» pavēstīja apdrošināšanas kompānijas «BTA» mārketinga un sabiedrisko attiecību vadītāja Ilva Priedniece.

Šogad Brīvības piemineklis ir apdrošināts pret visiem iespējamiem pamatriskiem: ugunsnelaimi, dūmu, vētras, krusas, plūdu un mehānisko transporta līdzekļu iedarbību, šķidrumu noplūdi no bojātiem cauruļvadiem, zemes noslīdējumiem un iegruvumiem, īpašuma ļaunprātīgu bojāšanu un citiem draudiem. Apdrošināti ir gan pieminekļa konstruktīvie elementi, iekšējā un ārējā apdare, gan iekšējās inženiertehniskās komunikācijas, skulptūras un citi mākslinieciskie veidoli.

Tāpat kā pērn, arī šogad polisē ir iekļauts vēl viens risks - pieminekļa apgānīšana.
Šā gada laikā BTA jau izmaksājusi atlīdzības par četriem šādiem gadījumiem. Pirmos divus pārkāpumus pavasarī alkohola reibumā izdarīja divdesmitgadīgi Latvijas iedzīvotāji, un abos gadījumos tā bija dabisko vajadzību kārtošana pie pieminekļa.

Šiem gadījumiem sekoja vēl divi. Šoreiz vainīgie bija Igaunijas pilsonis un četri Lielbritānijas pilsoņi. Arī šajos gadījumos atlīdzības jau ir izmaksātas.

Brīvības pieminekļa apdrošināšana ir BTA ikgadējais dāvinājums. Rīgas pieminekļu aģentūras direktors Guntis Gailītis sacījis, ka tā ir izcila dāvana Lāčplēša dienā un Valsts svētkos.