Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kontrolēs patvaļīgi aizņemtos dzīvokļus

Pašvaldības namu apsaimniekošanas uzņēmumiem mēneša laikā jāapkopo informācija par brīvajām un nelikumīgi aizņemtajām dzīvojamā fonda platībām, lai pašvaldības policija varētu veikt pastiprinātu minēto vietu kontroli. Apsaimniekotājiem jāveic pamestu un puspamestu dzīvojamo ēku apsekošana, lai novērtētu, vai tukšajās dzīvojamās platībās konservācijas darbi ir veikti atbilstoši normatīvo aktu prasībām, portālu «Apollo» informēja  U. Vidauskis, Rīgas domes Sabiedrisko attiecību nodaļa.

Tā šodien tika nolemts izpilddirektoru operatīvajā sanāksmē pie Rīgas pilsētas izpilddirektora Jura Radzeviča. Uz sanāksmi bija uzaicināti Mājokļu un vides departamenta vadītājs Anatolijs Aļeksejenko, departamenta Dzīvokļu pārvaldes priekšniece Ārija Stabiņa un Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieka vietnieks Māris Džeriņš.

Savukārt Rīgas pilsētas būvvaldei pilsētas izpilddirektors lūgs veikt pastiprinātu kontroli pār valsts un privātā īpašumā esošiem objektiem, kas neatbilstošas konservācijas dēļ piesaista personas ar tieksmi veikt likumpārkāpumus vai cilvēkus bez noteiktas dzīvesvietas, tādējādi nereti radot apdraudējumu gan apkārtējo iedzīvotāju, gan pašu bezpajumtnieku drošībai.

J. Radzevičs aicina iedzīvotājus aktīvāk informēt pašvaldības struktūras par nezināmu vai aizdomīgu iemītnieku parādīšanos viņiem kaimiņos: «Cilvēkiem jābūt mazāk vienaldzīgiem un vērīgākiem pret apkārt notiekošo, kas ir tikai un vienīgi viņu pašu drošības interesēs.«

Pilsētas izpilddirektors savus priekšlikumus iniciēja pēc nesenajiem traģiskajiem notikumiem Jēkabpils ielā, kad dzīvojamās ēkas ugunsgrēkā bojā gāja septiņi cilvēki, no kuriem vairāki bija personas bez noteiktas dzīvesvietas un kuri bieži apmeklēja tukšu, pienācīgi nenoslēgtu dzīvokli šajā ēkā.