Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Absinta» pirmizrāde «Teātra Observatorijā»

«Teātra Observatorijā» 14.novembrī pirmizrādi piedzīvo izrāde «Absints».

Tērbatas ielā 28 šī izrāde ir absolūta debitante – pirmo reizi «Teātra Observatorijā» izrādi iestudē kāds cits režisors – jaunais Juris Jonelis; pirmo reizi «Teātra Observatorijā» debitē brīnišķīgā Dailes teātra aktrise Marīna Janaus un jaunais aktieris Artūrs Putniņš; pirmo reizi «Teātra Observatorijā» spilgta mūsdienu dramaturģija – poļu rakstnieces Magdas Fertač luga «Absints».

Galvenās lomās izrāde atveido «Teātra Observatorijas» aktieri Karīna Tatarinova un Rihards Lepers. Karīnai Tatarinovai grūtākais uzdevums – atainot jaunas sievietes Karolīnas izvēli izdarīt pašnāvību. Izrādē svarīgs ir katrs sīkums, kas ved pie lēmuma beigt savu dzīvi – attiecības ar vecākiem, bērnības atmiņas, aborts.

Tomēr svarīgāko lomu  Karolīnas dzīvē «nospēlē» attiecības ar Riharda Lepera atveidot narkodīleri, kurš netiek pakļauts stereotipiem par narkotiku biznesu, jo režisors izceļ tieši vīrieša cilvēciskās īpašības. Simbolisks tēls un neatņemama izrādes sastāvdaļa ir arī «Teātra Observatorijas» aktiera Maksima Šahoviča atveidotais Suns ar klibu kāju.  Tieši viņš un scenogrāfa Uģa Bērziņa ievērības cienīgā scenogrāfija iezīmē realitātes un fantāzijas robežu, ar ko lugas autore Magda Fertač spēlējas visas lugas garumā.

Aktieri Marīna Janaus (drīzumā šajā lomā dublēsies ar Indru Briķi) un Artūrs Putniņš «Teātra Observatorijā» debitē ļoti spilgtās lomās, atveidojot Karolīnas vecākus. Režisors Juris Jonelis ir pārliecināts, ka skatītājam izrādē būs lieliska iespēja atpazīt dažādus ikdienas sīkumus, ar  ko paši sev nodarām pāri.
 
Biļetes uz atlikušajām novembra izrādēm «Teātra Observatorijas» un «Biļešu Paradīzes» kasēs.

Rihards Lepers, Karīna Tatarinova, Marīna Janaus, Artūrs Putniņš izrādē «Absints».
 
Karīna Tatarinova un Maksims Šahovičs izrādē «Absints».