Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kas Repšem ir padomā?

Šobrīd man ir pilnīgi neizprotama [finanšu ministra Einara] Repšes, kā arī vispār valdības nākotnes vīzija, kā arī pielietotā politika.

Nu ir pienācis manās acīs svarīgākais gada brīdis politikā- budžeta apspriešanas un pieņemšanas laiks. Nākamā gada budžets parādīs kā mēs dzīvosim nākamajā gadā, kā arī parādīs politiķu nākotnes vīziju. Protams mēs jau vairs neesam naivi un akli ticēsim visam ko atbildīgie ministri mums paziņos tv ekrānā. Tieši šī iemesla pēc mums varbūt pašiem vajadzētu vairāk painteresēties kas notiek un kādas ir mūsu nākotnes perspektīvas, jo mēs arī veidojam savu ģimenes budžetu, varbūt ne visā gada griezumā, bet bez tā mēs iztikt nevaram. Lai prognozētu savus ienākumus mums ir jāredz kas valstī notiek nodokļu jomā, jo neviens cits jau mūsu vietā šos nodokļus nesamaksās. Un šī ir tā pozīcija kur ministri mēdz visvairāk pārsteigt.

Tikko kā parādījusies jauna ziņa ka ar tiem jau nogrieztajiem simtiem miljoniem latu nepietika un ir jāgriež vēl. Protams mēs varam sākt bļaut ka ir jāgriež nost valsts iestādēs, bet mēs neesam redzējuši ne kādi izdevumi un cik pamatoti tie ir piešķirti atalgojumam valsts iestādēs, kā arī citiem izdevumiem, jo mēs neesam redzējuši pilnu katras valsts iestādes paredzamo ieņēmumu un izdevumu plānu. Pirmais, protams, mēs redzam to kas būs jāmaksā pašam un ir tikai loģiski ka mums to īpaši negribas, jo pretī mēs par to nesaņemam pilnīgi neko plus vēl tas, ka arī zaudējot darbu, vai pieprasot kādu citu pabalstu mums nav garantijas ka mēs to varētu saņemt.

Jau esam dzirdējuši par dažiem jauniem un diezgan pārsteidzošiem nodokļiem ko ir izdomājusi finanšu ministrija. Visdīvainākais man liekas ir dienesta auto nodoklis. Kur Repše ar savu komandu ir atraduši ciparu 80ls mēnesī? Es zinu dažus tirdzniecības pārstāvjus, kuriem pēc algu samazināšanas alga ir 200latu, tātad viņam gandrīz puse algas jau ir jāatdod valstij. Var jau diskutēt par to ka jāmaksā būs tikai daļa, bet nu nebūsim naivi, uzņēmums nemaksās darbinieka vietā, viņš vienkārši atvilks to no darbinieka!! Es vēl saprastu ja tas nodoklis būtu 10 lati mēnesī, kā tas jau ir Igaunijā, tas diezgan atvieglotu dzīvi gan darbiniekam, gan uzņēmumam, jo nebūtu vairs jātaisa degvielas atskaites. Bet nu uzskatu ka šis nodoklis būtu jāpiemēro tikai darbiniekiem kuriem šis auto tiešām piešķirts kā papildus labums, nevis darba instruments, lai veiktu uzliktos pienākumus. Otrs ir mājokļa nodoklis, par šo nodokli pagaidām ir tikai viena skaidrība, ka tāds būs jāmaksā, bet tā apjoms ir miglā tīts. Pēdējais jau ir dzirdēts par kaut kādu tur valdības izdomāto progresīvo metodi, tikai man jau sāk mākt bažas par šādu sistēmu, jo  tā ideja par progresīvo ienākumu nodokli, kur liela alga jau sākās no 300 latiem, var gadīties ka arī sērijveida vienistabas dzīvoklis varētu parādīties kā pils.

Mani vairāk ieinteresē kāpēc valsts vairāk nevarētu koncentrēties uz to nodokļu iekasēšanu, kas katru mēnesi aiziet garām valsts budžetam? Tās metodes nemaz tālu nav jāmeklē. Nolaižam nodokļus mazliet zemākus, lai uzņēmumiem paliek arī kaut kādas peļņas iespējas. Izmainām sodu sistēmu, ievērojami palielinot sodu jau no pirmās pieķeršanas reizes, kā arī aizliegumu nodarboties ar uzņēmējdarbību no otrās reizes. Gribētu redzēt vai tiem, kuri šobrīd nemaksā nodokļus gribēsies riskēt ar lieliem sodiem par nodokļu nemaksāšanu.

Tieši tāpēc man sāk likties, ka Repše ir nolēmis šo valsti vienkārši iztīrīt no cilvēkiem, jo iespējams viņam kāds traucē, jo ar katru nodokli valsts sāk vienkārši spiest cilvēkus, kā arī uzņēmējus meklēt izdzīvošanas iespējas kādā citā valstī, kur viņus no mājām nespiedīs braukt prom.