Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Apsver iespēju pārdot 20% «Latvenergo» akciju

Lai piesaistītu naudu investīciju projektiem, tirdzniecībai biržā varētu tikt piedāvāti 20% a/s «Latvenergo» akciju, otrdien vēsta «Diena».

Par šādu ideju diskutēts uzņēmuma valdē, laikrakstam apstiprinājis uzņēmuma valdes priekšsēdētājs Kārlis Miķelsons un valdes loceklis Aigars Meļko.

Ekonomikas ministrs Artis Kampars (JL) par šo ideju izteicies pozitīvi, norādot, ka «tad «Latvenergo» nebūtu jāprasa valsts iesaistīšanās TEC-2 rekonstrukcijas otrajā kārtā».

Tomēr ideju par akciju pārdošanu realizēt nebūs viegli, jo jāmaina likumi, kas nosaka, ka «Latvenergo» ir 100% valsts uzņēmums. Saskatot potenciālus draudus valstij stratēģiski svarīga uzņēmuma ietekmēšanā privāta investora interesēs, kas varētu nozīmēt arī elektrības tarifu celšanu, jau 2000. gadā tika rīkots referendums pret «Latvenergo» privatizāciju.

Toreizējie aktīvisti ir gatavi tagad rīkoties tāpat, apliecināja Latvijas Brīvo arodbiedrību savienības priekšsēdētāja vietnieks Egils Baldzēns.

Biržas idejas atbalstītāji gan uzskata: tādā gadījumā katra mājsaimniecība varētu tikt pie «Latvenergo» akcijām un vismaz daļu par elektroenerģiju samaksātā atgūt atpakaļ dividenžu veidā.