Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Hakeri ķērušies klāt e-talonam

Interneta vidē iespējams iegādāties pašgatavotus e-talonus braukšanai Rīgas sabiedriskajā transportā. Hakeri iesācēji ķērušies klāt e-talonu uzlaušanai, otrdien vēsta [s:29124].

Saskaņā ar neoficiālu informāciju hakeri piedāvā divus e-talonu veidus — «mūžīgos» un papildināmos. Ar tā saukto mūžīgo e-talonu var braukt neierobežotu reižu skaitu, taču šo krāpšanās metodi agri vai vēlu varot izskaitļot un pieķert.

Savukārt papildināmajam e-talonam nāk līdzi ierīce, ar kuras palīdzību laiku pa laikam var atjaunot kartes kredītu. Šajā gadījumā «zaķi» pieķert esot krietni vien grūtāk, gandrīz vai neiespējami, apgalvo e-talonu uzlauzēji.

Tikmēr uzņēmuma «Rīgas satiksme» preses sekretāre Iluta Bērziņa noliedz iespējamību, ka e-talonu iespējams uzlauzt. Arī uzņēmuma «Rīgas karte» pārstāvis Aleksandrs Brandabs izsaka šaubas, ka e-talona sistēma ir uzlauzta, turklāt e-talonu nav iespējams papildināt, neizmantojot speciālu ierīci, kura ir tikai «Rīgas satiksmes» rīcībā.