Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Melngailis cer, ka valdība nemēģinās ar «Parex» pārdošanu aizlāpīt budžeta caurumu

«Parex bankas» valdes priekšsēdētājs Nils Melngailis cer, ka valdība nemēģinās ar plānotās «Parex bankas» pārdošanā gūto naudu aizlāpīt budžeta caurumu.

«Es ceru, ka viņi nedomās ar šo naudu aizlāpīt budžetu. Šo naudu vajag izmantot parāda samazināšanai vai ieguldīt šos līdzekļus ilgtermiņa attīstības projektos, piemēram, infrastruktūrā, izglītībā, vai arī izveidot stabilizācijas fondu un šos līdzekļus uzreiz neiztērēt. Nebūtu pareizi, ja par šiem līdzekļiem segtu kārtējās izmaksas,» intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» teica Melngailis.

Viņš atzina, ka valsts pārvaldē joprojām tiek domāts tikai par izmaksu samazināšanu, bet nav manāma ilgtermiņa domāšana. «Protams, vēl arvien tiek domāts tikai par izmaksu samazināšanu. Varu lietot banku kā piemēru — mēs esam ļoti daudz jau izdarījuši, lai samazinātu izmaksas. Lai nākamgad varētu turpināt tās samazināt, pēc būtības jāmaina visa organizācijas struktūra. Jānodala visas atbalsta funkcijas, tās maksimāli jāizvieto ārpakalpojumos. Ja mēs iedomājamies valsts situāciju, tur ir ļoti daudz funkciju un tur strādā ļoti daudz cilvēku. Ja šī problēma netiks risināta pēc būtības, nākamā gada budžets būs problēma,» klāstīja Melngailis.

«Parex banka», kas tobrīd bija otrā lielākā Latvijas banka, 2008. gada rudenī vērsās pēc valdības palīdzības, lai izvairītos no finanšu problēmām, kuras bankai draudēja rasties pasaules finanšu krīzes dēļ. Lai atbalstītu banku, valdība pērn 8. novembrī pieņēma lēmumu kļūt par «Parex bankas» kontrolpaketes īpašnieci, iegūstot 51% bankas akciju. Savukārt 3. decembrī valdība ārkārtas sēdē jau nolēma pārņemt 84,83% «Parex bankas» akciju, papildus jau iepriekš pārņemtajam 51% bankas akciju iegūstot arī bankas līdzšinējiem lielākajiem akcionāriem Valērijam Karginam un Viktoram Krasovickim atlikušos 34% akciju.

Pašlaik bankas 73,4% akciju īpašnieks ir Privatizācijas aģentūra, bet 22,4% — Eiropas Rekonstrukcijas un attīstības banka.