Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgas centrā uzstādīs 24 jaunas videonovērošanas kameras

Līdz šī gada beigām Rīgas domes Informācijas tehnoloģiju centrs (ITC) un Rīgas Pašvaldības policija Vecrīgā un tās apkārtnē uzstādīs 24 jaunas video novērošanas kameras, portālam «Apollo» pavēstīja policijā.

Patlaban Rīgas pilsētas videonovērošanas sistēmā, neskaitot izglītības iestādes un izpilddirekcijas, darbojas 21 grozāmkamera. Tās uzstādītas nozīmīgos Rīgas objektos un publikas visapmeklētākajās pilsētas vietās - pie pieminekļiem, parkiem, galvenajām gājēju maģistrālēm, Stacijas laukumā. Šo kameru vadība un objektu uzraudzība notiek no RPP Videonovērošanas centra, kas strādā nepārtrauktā diennakts režīmā.

Ar videokamerām šobrīd jau aprīkotas arī 76 skolas un 11 bērnu un jauniešu centri, kur kopā ir ap 750 kamerām. Rīgas pilsētas izpilddirekcijās un citās Rīgas struktūrvienībās ir aptuveni 250 videokameras.

Rīgas Pašvaldības policija informē, ka, pateicoties videonovērošanas sistēmai, pašvaldības policijas darbinieki Rīgā 2007. gadā fiksējuši 2390 likumpārkāpumus, 2008. gadā - 2984 likumpārkāpumus, bet 2009. gada pirmajos desmit mēnešos - 1463 likumpārkāpumus. Kā uzsver Rīgas Pašvaldības policijas priekšnieks Jānis Geduševs, pilsētā izvietotās videonovērošanas kameras būtiski uzlabo sabiedriskās kārtības uzraudzīšanu. Videokameras veic gan preventīvās funkcijas, gan palīdz policijai operatīvi reaģēt uz videokamerās fiksētu notikumu, lai pārtrauktu pārkāpumu. Videonovērošanas centra ierakstu materiāli tiek izmantoti arī noziedzīgu nodarījumu izmeklēšanā un dienesta pārbaužu veikšanā.

Rīgas pilsētas videonovērošanas sistēmas izveide aizsākusies 2004. gadā. Centralizēti videonovērošanas projekts izglītības iestāžu videonovērošanai tika uzsākts 2005. gadā.