Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Visā valstī sākusies gripas epidēmija

Veselības ministrija (VM) apstiprina: no otrdienas visā Latvijā sākusies gripas epidēmija.

Patlaban valstī reģistrēti vairāk nekā 100 saslimšanas ar gripu gadījumi uz 100 000 iedzīvotājiem. Lielākoties reģistrēti viegli saslimšanas gadījumi ar jauno gripu AH1N1.

piecās Latvijas pilsētās sākusies «cūku gripas» epidēmija

Veselības ministre par «cūku gripu»: nav ko panikot.

Patlaban medicīniskā palīdzība ar tā saucamo cūku gripu saslimušajiem tiek pilnībā nodrošināta, uzsver Veselības ministrijas (VM) amatpersonas.

LETA ziņo, ka otrdien VM notika valsts sekretāra Armanda Ploriņa rosinātā Valsts operatīvās medicīniskās komisijas (VOMK) sanāksme. Sanāksmes mērķis bija pārliecināties par visu dienestu koordinētu darbību laikā, kad gripas epidēmiskais slieksnis ir sasniegts vairākās Latvijas pilsētās.

VOMK sanāksmē Ploriņš sacīja, ka izstrādātā sistēma pilnībā darbojas un visiem iedzīvotājiem palīdzība tiek un tiks sniegta.

Stacionārajā palīdzībā vēl ir liekas rezerves, arī gultas slimnīcās ir pietiekamā daudzumā. Ar ģimenes ārstiem tiek runāts, ka vajadzības gadījumā būs nepieciešams pagarināt viņu darba laiku. Nepieciešamības gadījumā ģimenes ārstu praksēm tiks piesaistīti medicīnas rezidenti un vecāko kursu studenti, informēja Ploriņš.

VM valsts sekretārs apgalvoja, ka finansējuma pietiks arī tad, ja palielināsies saslimušo skaits.

Latvijas Infektoloģijas centra direktora pienākumu izpildītājs Jāzeps Keišs vēlreiz uzsvēra, ka panikai nav pamata, kaut arī atsevišķās Latvijas pilsētās ir sasniegts epidēmijas slieksnis. Kopumā ar cūku gripu saslimušo skaits ir krietni mazāks, nekā ik gadu saslimst ar sezonālo gripu.

VM Komunikācijas nodaļas speciālists Oskars Šneiders informēja, ka patlaban ir 450 laboratoriski apstiprināti jaunās gripas gadījumi, savukārt klīniskie gadījumi - 133 uz 100 000 iedzīvotāju.

VOMK sastāvā ietilpst pārstāvji no Veselības ministrijas, Latvijas Infektoloģijas centra, Katastrofu medicīnas centra, Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienesta, Veselības norēķinu centra, Zāļu valsts aģentūras, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas un Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas.