Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis: par nodokļu palielināšanu koalīcija vēl diskutēs

Valdība, visticamāk, vairs neatgriezīsies pie iepriekšplānotā ar iedzīvotāju ienākuma nodokli neapliekamā minimuma samazināšanas no 35 līdz 25 latiem mēnesī nākamgad un par Finanšu ministrijas (FM) priekšlikumiem vēl diskutēs piektdien koalīcijas padomē, otrdien žurnālistiem teica Ministru prezidents Valdis Dombrovskis.

Pēc viņa teiktā, neapliekamā minimuma samazināšana nav plānota, taču netiek izslēgts atvieglojumu samazinājums par apgādībā esošām personām.

FM priekšlikumus papildus nodokļu celšanai

Viņš uzsvēra, ka FM vēl turpina priekšlikumus sagatavot.

Lai nākamā gada budžetā papildus nodrošinātu budžeta deficīta samazināšanu par apmēram 55 miljoniem latu, Finanšu ministrija izstrādājusi vairākus priekšlikumus, tostarp tā ierosina nākamgad iedzīvotāju ienākuma nodokļa (IIN) likmi palielināt līdz 26% iepriekš lemto 25% vietā un kapitāla nodokli līdz 15%, lai gan sākotnēji to bija plānots noteikt tikai 10% apmērā.

FM priekšlikumi paredz arī pilnībā atcelt attaisnotos izdevumus par izglītības un ārstniecības pakalpojumiem un pazemināt nodokļa atvieglojumus par apgādībā esošām personām no 63 latiem mēnesī līdz 50 latiem, kā arī tie paredz progresīvu nekustamā īpašuma nodokli. FM rosina arī ieviest nodokli dabasgāzei un sašķidrinātajai gāzei.

Ministrijas aprēķini liecina, ka šīs nodokļu izmaiņas nākamā gada budžetā radīs 59,57 miljonus latu, bet 2011.gadā - 72,4 miljonus latu papildu ieņēmumu.

Par nodokļu izmaiņām valdība un koalīcija lems ārkārtas sēdēs piektdien, 20.novembrī.