Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ušakovs aicina kolēģus regulāri atskaitīties iedzīvotājiem par padarīto

«Kopš neatkarības atjaunošanas šāda sēde Latvijas galvaspilsētas pašvaldībā notiek pirmo reizi, un esmu gandarīts, ka man ir tas gods uzsākt šo nozīmīgo tradīciju. Es vēlos arī papildināt šo tradīciju, padarot mūsu valsts svētkus par ikgadēju Rīgas un Latvijas dzīves kvalitātes atskaites punktu. Par mūsu valsts pārvaldes kvalitātes atskaites punktu,» sacīja Rīgas mērs Nils Ušakovs Rīgas domes svinīgajā sēdē.

«Šodien es gribētu piedāvāt saviem kolēģiem politiķiem un amatpersonām, kas strādā citās pašvaldībās, ministrijas, valdībā, parlamentā uzsākt jaunu tradīciju - regulāri atskaitīsities iedzīvotājiem par padarītiem darbiem.

Pašlaik tas parasti notiek tikai īsi pirms vēlēšanām, kad mēs jau drīzāk varam runāt par priekšvēlēšanu kampaņu. Taču mums ir viena īpaša diena - Latvijas valsts dzimšanas diena. Tieši 18.novembrī valsts un pašvaldību vadītājiem būtu jāpastāsta par to, kas ir izdarīts gada laikā savā pilsētā vai novadā, ministrijā, valdībā vai parlamentā.

Ir pagājuši nedaudz vairāk par četriem mēnešiem, kopš strādā šī sasaukuma Rīgas dome. Mums bija jāuzsāk darbs apstākļos, kurus nevar nosaukt par viegliem.

Lai pārvarētu krīzi, Rīgas domes vadība izvirzīja skaidras, pamatotas prioritātes - sociālo jomu, izglītību, drošību un ekonomisko attīstību.

2009.gada budžeta grozījumos finansējums sociālajai jomai tika palielināts par pusotru miljonu latu.

Neskatoties uz saspringtu situāciju un striktām prasībām no starptautisko kreditoru puses ir pieņemts lēmums gadumijā izmaksāt 1,2 miljonus latus pabalstiem pārtikas iegādei trūcīgajiem rīdziniekiem.

2010.gada budžetā finansējums sociālajiem pabalstiem netiks samazināts.

Rīgas dome turpina nodrošināt atlaides sabiedriskajā transportā, neskatoties uz to, ka finansējums šai jomai tika samazināts.

Krīzes apstākļos un saspringtajā laika grafikā ir īstenota skolu sistēmas pilnveidošana. Rīgas pašvaldība nodrošina sociālo pedagogu, psihologu un bibliotekāru darba apmaksu, par ko esam saņēmuši pateicības vārdus no skolu vadītājiem. Esam arī saglabājuši piemaksas skolotājiem, kuru algas tika dramatiski samazinātas. Rīgas pedagogi tagad arī saņem atlaides sabiedriskajā transportā.

Plānojot 2009. un 2010.gada investīcijas, lielāko finansējuma daļu esam novirzījuši mācību iestāžu remontiem. Šogad ir pabeigti vērienīgi remontdarbi piecās Rīgas skolās, vairākās mācību iestādēs remonti turpinās. Nākamajā gadā vēl 21 Rīgas skolā tiks siltinātas fasādes un nomainīti logi.

Lai risinātu bērnudārzu problēmu pēc būtības, nākamajā gadā tiks izveidotas vairāk nekā 700 jaunas vietas pirmsskolas izglītības iestādēs.

Rūpējoties par drošību pilsētā, darbā pašvaldības policijā tiek pieņemti jaunie darbinieki, policistu algas netiek samazinātas. Esam nodrošinājuši policijas patruļas pie visām Rīgas skolām, ir palielināts patruļu skaits ielās.

Domājot par tūristu drošību un Rīgas tēlu, esam uzsākuši aktīvu un efektīvu cīņu ar apšaubāmām izklaides iestādēm. Slavenie naktsklubi, kas jau gadiem ilgi bija krāpuši tūristus, tagad sāk pārtraukt savu darbību.


Taču pašlaik svarīgākā prioritāte ir - nodrošināt ienākumus pilsētas budžetā.

Rīgas dome ir apņēmusies veicināt tūrisma attīstību, kas var nodrošināt papildus darba vietas un iekustināt ekonomiku. Pirmo reizi daudzu gadu laikā ir uzsākta pilsētas reklāmas kampaņa. Kaimiņvalstu iedzīvotāji beidzot sadzirdēs un ieraudzīs ne tikai Tallinas un Viļņas vārdu, bet arī Rīgas vārdu. Jau tagad tūristu skaits, piemēram, no Krievijas ir pieaudzis par 12%.

Lai pieteiktu Rīgu kā reģiona metropoli un veicinātu pilsētas atpazīstamību, tiks organizēts mēru samits, kurā piedalīsies pārstāvji gan no ES, gan no Krievijas un NVS valstīm. Ir uzsākts darbs, lai pēc pieciem gadiem Rīga varētu ar cieņu uzņemties Eiropas kultūras galvaspilsētas titulu.

Esam aktīvi strādājuši, lai veicinātu Rīgas brīvostas attīstību. Tranzīts - tā ir viena no lielākajām Rīgas un Latvijas iespējām, ko mums ir sniedzis liktenis un ģeogrāfija.

Jau decembra beigās un janvāra sakumā mēs ceram ieraudzīt Latvijā ražotas pārtikas preces ar zīmolu «Rīgas tirdzniecības marka» Maskavas tirgū.

Šodien man ir iespēja no šīs tribīnes atskaitīties par padarīto, pateicoties tam, ka Rīgas domes vadības darba pamatā tagad ir divi galvenie principi.

Pirmkārt, politiķi, kas strādā domes vadībā, nedala cits citu pēc partejiskas piederības, un līdz ar to visi lēmumi, pat paši grūtākie, tiek pieņemti ātri un efektīvi. Tas ir īpaši svarīgi krīzes laikos, kad nevienam nav tiesību kavēties ar lēmumu pieņemšanu.

Otrkārt, politiķi, kas strādā domes vadībā, nedala rīdziniekus labojos un sliktajos. Mēs strādājām visu mūsu galvaspilsētas iedzīvotāju interesēs, neskatoties uz viņu sociālo statusu, dzimto valodu vai reliģisko piederību.

Ne vārdos, bet darbos šeit, Rīgā, tiek panākta vienotība.

Šodien esmu pateicīgs visiem Rīgas domes deputātiem par ieguldīto darbu pašvaldības lēmumu sagatavošanā un pieņemšanā un Rīgas domes darbiniekiem - par šo lēmumu realizāciju.

Esmu pārliecināts, ka pateicoties jums visiem pēc gada mūsu atskaite būs garāka.

Sveicu Jūs Latvijas Republikas proklamēšanas gadadienā!» — tā Rīgas mērs.