Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ventspils nafta» dividendēs izmaksās vairāk nekā 50 miljonus latu

AS «Ventspils nafta» ārkārtas akcionāru sapulce šodien nolēmusi dividendēs izmaksāt vairāk nekā 50 miljonus latu, biznesa informācijas portālu «Nozare.lv» informēja uzņēmuma sabiedrisko attiecību un reklāmas vadītāja Gundega Vārpa.

Izskatot dividenžu izmaksas jautājumu, «Ventspils nafta» akcionāri vienbalsīgi pieņēma lēmumu dividendēs izmaksāt 50 150 169 latus no rezervēs uzkrātās iepriekšējo gadu peļņas. Tādējādi uz vienu akciju izmaksājamā dividenžu summa ir 48 santīmi.

Dividenžu izmaksa, atbilstoši akcionāru lēmumam, tiks veikta latos, izņemot gadījumu, ja akcionārs, kurš tiesīgs saņemt dividendes, iesniegs rakstveida iesniegumu par dividenžu izmaksu eiro valūtā saskaņā ar akcionāru lēmuma pielikumu.

«Fakts, ka šodien akcionāriem bija iespēja pieņemt lēmumu par dividenžu izmaksu, apliecina akciju sabiedrības «Ventspils nafta» veiksmīgi paveiktu galveno uzdevumu - investīciju atdeves nodrošināšanu. Tāpat šodien skaidri redzama akcionāru iepriekšējos gados pieņemto lēmumu tālredzība, kā rūpīgam saimniekam naudu vispirms uzkrājot un izmaksājot dividendes tad, kad tas ir visvairāk nepieciešams,» uzsver «Ventspils nafta» prezidente un valdes priekšsēdētāja Olga Pētersone.

«Ventspils nafta» ārkārtas akcionāru sapulcē piedalījās akcionāri vai to pilnvarotas personas, kas kopumā pārstāvēja 89,42% sabiedrības balsstiesīgā pamatkapitāla.

«Ventspils nafta» ir daudznozaru koncerna centrālā holdingsabiedrība, kuras darbība noris naftas produktu pārkraušanas, poligrāfijas, izdevējdarbības un kuģošanas biznesa jomā.

Koncernā ietilpst tādi uzņēmumi kā SIA «Ventspils nafta termināls», AS «Latvijas kuģniecība», AS «Preses nams», SIA «Mediju nams» un citi.

Starptautiskā konsorcija «Vitol» īpašumā patlaban ir 47,89% «Ventspils nafta» akciju, AS «Latvijas Naftas tranzīts» īpašumā ir 37,98% akciju, bet 14,13% pieder citiem akcionāriem, liecina uzņēmuma mājaslapā pieejamā informācija.

Žurnāla «Kapitāls», «IBS Prudentia» un «NASDAQ OMX Riga» 2009.gada pētījumā par 101 vērtīgāko Latvijas uzņēmumu VN ar uzņēmuma vērtību 117,42 miljoni latu ierindota 15.vietā.